II RP. 5 złotych 1934 Piłsudski NGC MS64 (MAX)

1 300 PLN
Cena końcowa: 3 500 PLN
Przebicie: + 169 %

Najwyższa nota na świecie. Pierwszy rocznik bicia monet z Piłsudskim. Egzemplarz niegdyś wybierany z rulonu bankowego. W pełni menniczy selekcjonowany egzemplarz. GABINETOWA SZTUKA. Wspaniały detal, wspaniała patyna, wspaniały połysk menniczy. Moneta najwyższej klasy urody – nic dodać, nic ująć. Bardzo rzadka moneta w tak wyszukanym stanie zachowania. Jedyna i niepowtarzalna okazja do uzupełnienia kolekcji o GABINETOWY EGZEMPLARZ.

Parchimowicz 118a; Fischer OB 016

Stan zachowania: NGC MS64 (MAX)

Aukcja 14e
10, Marca 2018