Polska XlX w. 1 1/2 Rubla = 10 złotych 1837 НГ, Petersburg

1 000 PLN
Cena końcowa: 2 600 PLN
Przebicie: + 160 %
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu litery Н-Г
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1837

Rzadki rocznik z mennicy petersburskiej, sporadycznie pojawiający się na aukcjach.

Ładny egzemplarz. Kolorowa patyna.

Kopicki 9451; Plage 334; Bitkin 1091 (R1); Parchimowicz 1043 g
Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 30,68 g Ag
Średnica: 40 mm