Polska. Tadeusz hrabia Mostowski - medal autorstwa A. Bovy’ego i Bolesława Podczaszyńskiego 1858

1 200 PLN
Cena końcowa: 2 250 PLN
Przebicie: + 88 %

Aw: Popiersie trzyczwarte w lewo, w otoku napisy: TADEUSZ HRABIA MOSTOWSKI SENATOR WOJEWODA MINISTER SPRAW WEWN./ URODZ W WARSZ D 19 PAŹD 1766 - UMARŁ W PARYŻU D 6 GRUD 1842, pod popiersiem data 1858
Rw: W wieńcu z herbem atrybuty pracy i działalności hrabiego i napis: PRACE CAŁEGO ŻYCIA KRAJOWI POŚWIĘCAŁ, w otoku MĄŻ STANU ROLNIK OBYWATEL MÓWCA POETA LITERAT, na rancie punca ARGENT

Bardzo rzadki, XIX-wieczny duży (ponad 150 gram) medal., sporadycznie występuje na aukcjach.
Bardzo ładny egzemplarz z zachowanym połyskiem menniczym, kolorową patyną i ładną prezencją detali.

H-Cz. 3958 (R)

Stan zachowania:
Waga: 159,02 g Ag
Średnica: 69 mm

Aukcja 14e
10, Marca 2018