Zygmunt III Waza, Grosz bez daty, Kraków RZADKOŚĆ

1 500 PLN
Cena końcowa: 4 700 PLN
Przebicie: + 213 %

Aw.: Popiersie króla w koronie i zbroi. U dołu herb Lewart.
W otoku: SIG III D G REX POL M D L
Rw.: Orzeł w koronie na piersi herb Snop – Wazów. U dołu tarcza, brak daty.
W otoku: GROSSVS REG POLON M D L

Ekstremalnie rzadki grosz nienotowany na aukcjach wcześniej, wyceniany w podręczniku J. Tyszkiewicza na 75 marek w złocie.
Patyna.

Kopicki nowy 411 (R8); Tyszkiewicz 75

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 1.17 g Ag

Aukcja 14e
10, Marca 2018