Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Lublin RZADKOŚĆ R6

3 800 PLN
Cena końcowa: 4 000 PLN
Przebicie: + 5 %

Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: SIG III D G REX POL M D L
Rw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. U góry nominał III. U dołu w tarczy herb Lewart oraz herb Topór, data 95. Napis w dwóch wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIAE

Odmiana gdzie u góry rewersu skrócona data, u  dołu herb Topór. Rzadki i ładny, minimalnie niedobity, patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania. Rzadkość R6.
Patyna, lekko nie dobity.

Kopicki 1013 (R6); Iger L.95.1a (R6)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,20 g Ag