Jan II Kazimierz. Dukat 1658, Gdańsk odmiana GEDANENS

15 000 PLN
Cena końcowa: 29 000 PLN
Przebicie: + 93 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. Na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: IOH CAS D G R POL & SUEC M D L R P

Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Pod łapami lwów inicjały D-L (Daniel Lesse).
W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANENS 1658

Ładny egzemplarz, patyna, czyetelny, bardzo ładnie zachowane detale (szczególnie popiersie króla).
Odmiana z napisem GEDANENES na rewersie i kropką na lewą gałązką. Rzadka moneta.

Kopicki 7659; Friedberg 24; Kaleniecki s. 389; CNG 313II; H-Cz. 2129; Parchimowicz 1759.i; Tyszkiewicz 14 ; Złoto Wazów (T1) G349 (R4)

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 3,46 g Au
Średnica: 25,0 mm

Aukcja 14e
10, Marca 2018