Rzym Tyberiusz 14-37 AV-aureus Lugdunum (Lyon)

6 000 PLN
Cena końcowa: 6 500 PLN
Przebicie: + 8 %

Aw: Głowa cesarza w wieńcu laurowym w prawo, wokół tytulatura TI CAESAR DIVI AVG F AVGVSTVS.
Rw: Cesarzowa Liwia jako bogini Pax siedzi na tronie w prawo, trzyma berło i gałązkę oliwną, wokół dokończenie tytulatury PONTIF MAXIM

Rzadka moneta, wytarte najwyższe elementy monety. Delikatna patyna.

RIC: 27; Coh: 305

Stan zachowania: 3/3+ (VF/VF+)
Waga: 7,5 g Au