Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1592, Ryga PCGS MS62

500 PLN
Cena końcowa: 550 PLN
Przebicie: + 10 %

Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX PO M D LI
Rw.: Herb miasta Rygi, nad nim nominał III. Po bokach herbu data 15-9Z. Napis w czterech wierszach: GR – OS / ARG TRIP / CIVI RI / GE (znak menniczy lilia).

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie.

Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.

Iger R.92.1.c (podobny)

Stan zachowania: PCGS MS62