Zygmunt III Waza. Grosz 1597, Poznań

1 000 PLN
Cena końcowa: 1 300 PLN
Przebicie: + 30 %

Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGISM III DG – REX PO M DL

Rw.: Pod koroną Orzeł i Pogoń, między nimi tarcza z herbem Snopek – Wazów. Po bokach data 97. W otoku: GROSSVS – RE – GN POLO

Niezwykle rzadki grosz koronny z mennicy w Poznaniu. Monety takie przeważnie występują na rynku w słabych stanach zachowania, przetarte, niedobite i zmęczone obiegiem. Odmiana ze skróconą datą 97 po bokach herbu Snopek.

Piękna, kolorowa patyna.

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 1,46 g Ag
Średnica: 21 mm