Polska XlX w. / Rosja. 1 1/2 Rubla = 10 złotych 1836 НГ, Petersburg

1 700 PLN
Cena końcowa: 4 150 PLN
Przebicie: + 144 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. U dołu litery Н-Г
Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych napis: 1 1/2 RUBLA. 10 ZŁOT. 1836.

Piękny egzemplarz, wspaniały połysk. Złocista patyna. Minimalne uderzenie na rancie.
Bardzo rzadka moneta w takim stanie zachowania.

Kopicki 9449; Plage 328; Bitkin 1089; Parchimowicz 1043 e

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 30,36 g Ag
Średnica: 40 mm