Księstwo Warszawskie. Dwuzłotówka (1/3 Talara) 1811

500 PLN
Cena końcowa: 700 PLN
Przebicie: + 40 %

Aw.: Głowa księcia w prawo. W otoku: FRID AVG REX SAX DVX VARSOV

Rw.: Ukoronowana dwupolowa tarcza z orłem polskim i herbem Saksonii, opasana gałązkami palmy. Przy koronie data 18-14, u dołu inicjały I-B, poniżej nominał: 1/3 TALARA

Rzadszy rocznik.

Ładny egzemplarz. Delikatny justunek. Patyna, resztki połysku.

Plage: 113; Hutten-Czapski: 3482; Kopicki: 3699; Berezowski 503

Stan zachowania: 3+/2- (VF+/EF-)
Waga: 7,86 g
Średnica: 29 mm