Bolesław IV Kędzierzawy, denar, typ dwaj książęta za stołem, ok. 1146-1173 Kraków

500 PLN
Cena końcowa: 600 PLN
Przebicie: + 20 %

Aw.: Książę w zbroi i hełmie, stojący na wprost z włócznią z proporcem o trzech strefach w prawej ręce, lewą wsparty na tarczy, w polu x i gwiazda.
Rw.: Dwaj książęta siedzący za stołem, skierowani ku sobie, wznoszą wspólnie kielich.

Patyna, ładny egzemplarz.

Kopicki 56

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 0,53 g Ag
Średnica: 16 mm