August III Sas. Ort (18 groszy) 1756, Lipsk

300 PLN
Cena końcowa: 300 PLN

Duże popiersie Augusta III z narzuconym na zbroję płaszczem, spiętym owalną broszą. Na rewersie zakończenia gałązek palmowej wygięte do środka. Rzadszy rocznik dla tego typu portretu.

Ładnie zachowany egzemplarz. Dużo połysku menniczego. Delikatna patyna.

Kahnt 689c; Pączkowski D. i Tarnowski M. Analiza portretu Augusta III Wettyna na tynfach i ortach koronnych. Warszawski Pamiętnik Numizmatyczny 4 (2015), str. 115-162.

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 5,83 g Ag
Średnica: 28 mm