Rosja. Katarzyna ll. Medal nagrodowy Towarzystwa Ekonomicznego SREBRO, PCGS SP62 (MAX)

Cena wywoławcza::
5 000 pln
8 000 pln
60 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w firmie PCGS. Zachowany w idealnym stanie, głęboko wybity stemplem lustrzanym, srebrny nagrodowy medal z popiersiem Katarzyny II i tytulaturą cesarzowej Rosji. Późniejsza kopia oryginału wykonana przez M. Kuczkin. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania.

Wspaniała, kolorowa patyna.

Diakov 142.3 (R2)

Stan zachowania: PCGS SP62 (MAX)
Średnica: 65 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snopek – Wazów. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆNajwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana trojaka bydgoskiego podobnego do B.00.1e (R1) tylko przy III są kropki a w napisie otokowym pomiędzy ol i L znajduje się kropka, przed GROS znajduje się dwukropek. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger B.00.1e (R1) podobny
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Lublin PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. W otoku: SIG III D G – REX P M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Nad tarczą nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONINajwyższa nota gradingowa na świecie. Iger nie notuje takiej odmiany; kropki pomiędzy M.D.L. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.Iger L.98.4 (podobny)
Cena wywoławcza:
800 pln
Jan III Sobieski. Dukat 1683, Gdańsk PCGS MS61 (MAX) ex. Mękicki collection
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi z zawieszonym na piersi Orderem św. Ducha. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z gałązkami oliwnymi. Po bokach inicjały D-L W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANEN 1683Wspaniała proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji R. Mękickiego. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana dukata gdańskiego z 1683 roku z PR w napisie otokowym na awersie oraz odmiennym wyglądem gałązek palmowych na rewersie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 7692 (R3); Friedberg 36; Kaleniecki s. 474; CNG 374a; H-Czapski 2478 (R3); Tyszkiewicz 15
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Zygmunt ll August. Dwudenar 1567, Wilno PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Monogram Z. II Augusta pod koroną, po bokach data 15-67Rw.: Pogoń w lewo, u dołu nominałNajwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniały egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Imponująca jakość detali.Ivanauskas 3SA2-1
Cena wywoławcza:
500 pln
Dwuzłotówka (8 groszy) 1794 MV, Warszawa NGC MS64 (MAX) odmiana 41 3/4 na rewersie
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu 8 – GR i inicjały M-V. Całość w wieńcu z liści palmowych z zawieszonym Orderem Orła Białego. W otoku: 41 3/4 EX MARCA – PURA COLON 1794Najwyższa nota gardingowa na świecie. Kolejna, niższa nota to dopiero MS61. Bardzo rzadka moneta. Odmiana z napisem 41 3/4 w stopie menniczej (wybita według starszej stopy menniczej, którą zmieniono pod koniec 1794 roku).Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Plage 347; Parchimowicz 27.h.
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Niderlandy. 2 dukaty 1654, Holland NGC AU55 (MAX)
Aw.: Stojący rycerz. Po bokach data 16-54 W otoku: CONCORDIA RES − PA − RVÆ CRES HOLRw.: W ozdobnym kartuszu pięciowierszowy napis: MO AVR / PROVIN / CON FOE / BELG AD / LEG IMPNajwyższa nota gradingowa na świecie.Ładny egzemplarz, połysk menniczy. Delikatna patyna. Niedobity.Friedberg 247; Delmonte 772
Cena wywoławcza:
1 600 pln
Polska 200 złotych 2000 - 1000 lat Wrocławia NGC PF70 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękny menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione najwyższą możliwą notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO.Fischer KZ(200) 011
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Rosja. Mikołaj I. 20 kopiejek 1826 НГ, Petersburg PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski i data 1826. U dołu inicjały Н-ГRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominałNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko dwa egzemplarze otrzymały notę MS63 od PCGS.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin 132
Cena wywoławcza:
2 000 pln