Niemcy. Württemberg, Talar 1627 C-T PCGS AU55 (MAX)

Cena wywoławcza::
4 000 pln
4 000 pln

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Johann Friedrich 1608-1628.

Resztki połysku menniczego. Świeży, wspaniale zachowany egzemplarz.

Ebner 293; Davenport 7855

Stan zachowania: PCGS AU55 (MAX)
Średnica: 40 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Poznań PCGS AU58 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX POMDLIRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. Nad tarczą nominał III. U dołu herb Lewart i po bokach inicjały I-F oraz róża w tarczy. Poniżej gałązka z trzema jagodami - Jan Ditmar. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONÆNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został oceniony tak wysoko przez firmę PCGS. Nienotowany? Nietypowe ułożenie daty, nierozdzielonej znakiem dzierżawcy. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie.Iger P.98 NIENOTOWANY
Cena wywoławcza:
800 pln
Jan III Sobieski. Dukat 1683, Gdańsk PCGS MS61 (MAX) ex. Mękicki collection
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi z zawieszonym na piersi Orderem św. Ducha. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z gałązkami oliwnymi. Po bokach inicjały D-L W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANEN 1683Wspaniała proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji R. Mękickiego. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana dukata gdańskiego z 1683 roku z PR w napisie otokowym na awersie oraz odmiennym wyglądem gałązek palmowych na rewersie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 7692 (R3); Friedberg 36; Kaleniecki s. 474; CNG 374a; H-Czapski 2478 (R3); Tyszkiewicz 15
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1586, Ryga PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: STEP D G REX P D LRw.: Nominał III między liliami, poniżej mały herb Rygi i data 15-86 Napis w czterech wierszach: GR – OS / ARG TRIP / CIVI RI / GENajwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z krzyżem nad herbem Rygi.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger R.86.1a (R)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt lll Waza. Szeląg 1612/7 (1-Z), Wilno NGC MS63 (MAX) Rzadkość R8
Aw.: Ukoronowany monogram królewski „S”, na nim Snopek – herb Wazów. Po bokach skrócona data 1-Z. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Dwie tarcze z herbami Polski i Litwy, nad nimi korona, pod nimi Bogoria, herb Hieronima Wołłowicza podskarbiego wielkiego litewskiego. W otoku: SOLIDVS M D LITVEkstremalnie rzadki szeląg litewski z datą zapisaną 1-Z. Kopicki w swoim starym katalogu przypisuje mu rzadkość R8 i rok 1612 (odnosząc się do kolekcji Sobańskiego), dodatkowo wycenia go na cenę amatorską (c.a). W nowym katalogu Kopicki wciąż przypisuje rzadkość R8 jednak już określa jako 1617 rok. Dość specyficzny zapis daty przy tak drobnej monecie i przesunięcie stempla, uniemożliwia dokładne określenie ostatniej cyfry.Jest to dość duża ciekawostka na rynku numizmatycznym, szczególnie ze względu na jej rzadkość oraz wspaniałą prezencję. Moneta do najlepszych kolekcji. Delikatna patyna, połysk menniczy. Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej drobnej, pięknej monety.Kopicki (stary) 3425 (R8); Kopicki (nowy) 1147 (R8)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Niemcy. Einbeck - miasto, talar 1624 PCGS AU55 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Talar miejski z tytulaturą Ferdynanda II. Bardzo rzadki talar w tak znakomitym stanie zachowania.Bardzo ładny, świeży egzemplarz. Zachowany połysk menniczy, wspaniała prezencja.Davenport 5239; Buck 80
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Niemcy. Nordhausen, 1/2 talara 1619, PCGS XF40 (MAX) NIENOTOWANY
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Wybitnie rzadka moneta. Po raz pierwszy na aukcji w Polsce i na świecie.Patyna, resztki połysku.literatura (-)
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Johann Friedrich 1608-1628.Resztki połysku menniczego. Świeży, wspaniale zachowany egzemplarz.Ebner 293; Davenport 7855
Cena wywoławcza:
4 000 pln
II RP. PRÓBA 20 złotych 1924, Monogramy, brąz PCGS SP65BN (MAX)
Rzadka moneta wybita w nakładzie 120 sztuk. Charakterystyczne pęknięcie stempla widoczne na monecie.Najwyższa nota na świecie i jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w NGC.Ekstremalnie rzadka moneta w takim stanie zachowania. Ogromna rzadkość.Parchimowicz P 162 b
Cena wywoławcza:
15 000 pln