Zamość.6 groszy 1813, Zamość

Aukcja 12 ( 21 Październik 2017 )

3 500 PLN
Cena końcowa: 6 100 PLN
Przebicie: + 74 %

Aw.: Napis w czterech wierszach: PIENIĄDZ / W OBLEZENIU / ZAMOSCIA / 1813
Rw.: Nominał 6 /GROSZY, poniżej dwie gałązki. W otoku: *BOZE DOPOMOZ WIERNYM OYCZYŹNIE

Do bicia miedzianych sześciogroszówek wykorzystano sześciokrajcarówki austriackie. Po zeszlifowaniu reliefów awersu i rewersu, na tak przygotowanych krążkach, odciśnięto stemple. Stąd charakterystyczny wieniec na rancie, ślady pilników i resztki poprzedniego rysunku. Bardzo rzadkie. Patyna.

Kopicki 8448; Plage 121; H-Czapski 3490; Berezowski 15; Parchimowicz 1010; Bitkin 7 (R3)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 11,09 g Miedź
Średnica: 33 mm

Aukcja 12
21, Październik 2017
Hotel WESTIN