Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz

Aukcja 2 ( 15 Maja 2011 )

8 000 PLN
Cena końcowa: 8 900 PLN
Przebicie: + 11 %

Aw.: Półpostać króla w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni, przepasana szarfą dowódcy. Na szyi rurkowata kreza, na piersi Order Złotego Runa.
W otoku: SIGIS∙ III∙ D:G ∙REX∙POLO:P M∙D:LIT ∙RVS: ∙PRVS∙ MA(
Rw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza opasana łańcuchem Orderu Złotego Runa, po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28.
W otoku: SAM ∙LIV∙NEC∙ NO: SVEOGOT. VAD:Q∙HRI∙REX)

Ponadprzeciętny egzemplarz. Patyna.

Kopicki.1375; Davenport.4316; Tyszkiewicz.6

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 28,656 g A
Średnica: 42,5 mm