Stefan Batory. Talar 1586, Nagybanya

Aukcja 2 ( 15 Maja 2011 )

Cena wywoławcza:
10 000 PLN
19 000 PLN
+ 90 %

Aw.: Półpostać w koronie i zbroi.
W otoku: STEPHAN∙D∙G∙REX∙POLON∙MAG∙DVX ∙ -L∙
Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa, w polu sercowym herb Batorych. Data 15-86 po bokach, poniżej litery N-B.
W otoku: RVS∙PRVS∙MAS∙SAM∙LIVO∙PRIN∙TRAN

Rzadszy rocznik. Patyna. Egzemplarz czyszczony.

Kopicki.10505; Davenport.9457; Tyszkiewicz.80

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 27,395 g A
Średnica: 41 mm