Bolesław lV Kędzierzawy. Denar 1146-1173 r., NGC MS61

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 700 pln
70 %

Aw.: Książę na tronie z mieczem, siedzący na wprost: BOLEZLAVS
Rw.: Głowa św. Wojciecha w ramce: S ADALBERTVS

Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został oceniony wyżej przez firmę NGC.

Wspaniale zachowany egzemplarz z bardzo wysoką notą jak na monetę średniowieczną. Dużo połysku menniczego.

Kopicki 54

Stan zachowania: NGC MS61
Średnica: 19-15 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Poznań PCGS AU58 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX POMDLIRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. Nad tarczą nominał III. U dołu herb Lewart i po bokach inicjały I-F oraz róża w tarczy. Poniżej gałązka z trzema jagodami - Jan Ditmar. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONÆNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został oceniony tak wysoko przez firmę PCGS. Nienotowany? Nietypowe ułożenie daty, nierozdzielonej znakiem dzierżawcy. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie.Iger P.98 NIENOTOWANY
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Poznań PCGS MS62 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D - G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. Nad tarczą nominał III. U dołu herb Lewart, po bokach herbu litera P oraz skrócona data 99Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP R PONajwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz z notą MS62 i jedyny, który w ogóle przeszedł grading. Odmiana nienotowana w Igerze. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger P.91.1b (podobny)
Cena wywoławcza:
900 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Bydgoszcz PCGS MS63 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG IIII D – G REX PO MDLRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snopek – Wazów. Napis w dwóch wierszach: GROS ARG / TRIP RPONajwyższa nota gradingowa na świecie. Dotychczas NIENOTOWANY na rynku. Odmiana trojaka bydgoskiego nienotowana w Igerze. Oznaczenie mennicy B po lewej stronie, data po prawej. Przy nominale III po lewej stronie gwiazdka a po prawej kropka. Bardzo ładny egzemplarz z zachowanym delikatnym połyskiem menniczym, minimalnie niedobity. Patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.Iger B.99 nowy, nieznany typ?
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1650, Gdańsk NGC MS61 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w koronie i w pancerzu, z wyłożonym wysokim kołnierzem ozdobionym koronkami, na piersi zawieszony na łańcuchu Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G REX POL & SUE M D L R PRRw.: Dwa lwy z pojedynczymi ogonami podtrzymują tarczę miejską, data 1650 w owalnym kartuszu, po bokach inicjały G-R. Nad tarczą wieniec z trójlistną gałązką. W otoku: MON ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie rzadka odmiana talara Jana Kazimierza z końcówką PR: na awersie i GEDANENS na rewersie.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, szczególnie popiersie króla. Wspaniały połysk menniczy. Ciekawy w takim stanie zachowania. Otrzymanie noty MS na talarze Jana Kazimierza zdarza się niezwykle rzadko.Kopicki 7643 (R3); Davenport 4360; CNG 300II; Talary Jana Kazimierza G62 (R6); Tyszkiewicz 7
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1580, Olkusz PCGS AU58 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: STEPHA D G REX POLRw.: Orzeł i Pogoń, nad nimi nominał III. U dołu data rozdzielona herbem Batorych. Napis w czterech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆ / 15-80Najwyższa nota gradingowa na świecie. Kolejna, niższa, to dopiero VF. Tylko dwa egzemplarze zostały tak wysoko ocenione przez firmę PCGS – obydwa oferujemy na tej aukcji.Ładny egzemplarz jak na ten typ monety. Rzadki trojak.Iger O.80.1.b (R4)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Stanisław August Poniatowski. Grosz 1767 G, Kraków PCGS MS63 BN (MAX)
Aw.: Monogram SAR (Stanisław August Rex) pod koroną, po bokach data 17-67Rw.: Pod koroną owalna czteropolowa tarcza herbowa, poniżej inicjał G Całość okolona wieńcem z liści. W otoku: I GROSSVS REG POL M D LOdmiana bez jagódek w wieńcu, brak kropki po GROSSUS. Zwykłe G zamiast ozdobnego G.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Do najlepszych kolekcji.Kopicki 2186; Plage (miedź) 77; Parchimowicz (SAP) 5b8; Palge 63
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Niemcy. Braunschweig-Lünenburg-Dannenberg, 1/2 talara 1624 PCGS XF45 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Bardzo rzadka moneta. Delikatna patyna.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Norwegia, Speciedaler 1826 M PCGS AU50 (MAX)
Jedna z najrzadszych i najdroższych monet Norwegii. Ekstremalnie rzadki talar z literą M pod popiersiem króla Szwecji, Karola XIV Jana (1818-1844). Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który otrzymał notę AU50 od PCGS i jedyny, który w ogóle przeszedł grading. Wystąpił zaledwie dwa razy na aukcjach.Przepięknie zachowany egzemplarz niespotykanej na rynku monety.Ahlström 5A (XR); Davenport 241
Cena wywoławcza:
15 000 pln