Bolesław lV Kędzierzawy. Denar 1146-1173 r.

Cena wywoławcza::
500 pln
1 300 pln
160 %

Aw.: Książę siedzący na tronie z mieczem na kolanach BOL-E-Z-LAV
Rw.: Głowa św. Wojciecha w ramce S ADALBERTVS

Patyna. Rzadki denar.

Kopicki 54 (R3)

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 0,51 g Ag
Średnica: 16 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Lublin PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. W otoku: SIG III D G – REX P M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Nad tarczą nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONINajwyższa nota gradingowa na świecie. Iger nie notuje takiej odmiany; kropki pomiędzy M.D.L. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.Iger L.98.4 (podobny)
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt l Stary. Grosz 1535, Wilno NGC AU58 (MAX)
Aw.: Orzeł Jagielloński. W otoku: SIGISMVNDVS P REX PO M D LITVANIERw.: Pogoń litewska i herb rodowy Jagiellonów, Kolumny. Data 1535 pod koniem. W otoku: MONETA MAGNI D – VCATVS LITVANNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został tak wysoko oceniony przez firmę NGC.Bardzo ładny egzemplarz z zachowanym połyskiem menniczym i ładną prezencją detali. Patyna. Rzadki w takim stanie zachowania.Ivanauskas 2S131-31
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt lll Waza. Szeląg 1612/7 (1-Z), Wilno NGC MS63 (MAX) Rzadkość R8
Aw.: Ukoronowany monogram królewski „S”, na nim Snopek – herb Wazów. Po bokach skrócona data 1-Z. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Dwie tarcze z herbami Polski i Litwy, nad nimi korona, pod nimi Bogoria, herb Hieronima Wołłowicza podskarbiego wielkiego litewskiego. W otoku: SOLIDVS M D LITVEkstremalnie rzadki szeląg litewski z datą zapisaną 1-Z. Kopicki w swoim starym katalogu przypisuje mu rzadkość R8 i rok 1612 (odnosząc się do kolekcji Sobańskiego), dodatkowo wycenia go na cenę amatorską (c.a). W nowym katalogu Kopicki wciąż przypisuje rzadkość R8 jednak już określa jako 1617 rok. Dość specyficzny zapis daty przy tak drobnej monecie i przesunięcie stempla, uniemożliwia dokładne określenie ostatniej cyfry.Jest to dość duża ciekawostka na rynku numizmatycznym, szczególnie ze względu na jej rzadkość oraz wspaniałą prezencję. Moneta do najlepszych kolekcji. Delikatna patyna, połysk menniczy. Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej drobnej, pięknej monety.Kopicki (stary) 3425 (R8); Kopicki (nowy) 1147 (R8)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Prusy Książęce. Dukat 1587, Królewiec NGC MS62 (MAX)
Aw.: Postać elektora i księcia pruskiego w pełnej zbroi. W otoku napis.Rw.: Orzeł Prus Książęcych. W otoku napis zakończony znakiem menniczym – skrzyżowane hakiNajwyższa nota gradingowa na świecie. Prusy Książęce. Jerzy Fryderyk - administrator 1569-1603.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Friedberg 315; Neumann 54
Cena wywoławcza:
4 500 pln
II RP. PRÓBA 20 złotych 1924, Monogramy, brąz PCGS SP65BN (MAX)
Rzadka moneta wybita w nakładzie 120 sztuk. Charakterystyczne pęknięcie stempla widoczne na monecie.Najwyższa nota na świecie i jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w NGC.Ekstremalnie rzadka moneta w takim stanie zachowania. Ogromna rzadkość.Parchimowicz P 162 b
Cena wywoławcza:
15 000 pln
PRL 2.000 złotych 1981 Bolesław II Śmiały NGC PF69 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękny menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione bardzo wysoką notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO.Fischer KZ 028
Cena wywoławcza:
1 500 pln
PRL PRÓBA złoto 2.000 złotych 1980 Lake Placid NGC PF69 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Piękny menniczy egzemplarz ze wspaniałym, głębokim lustrem i matowymi wypukłymi elementami co zostało docenione bardzo wysoką notą w NGC PF69 ULTRA CAMEO. Rzadka, próbna moneta wybita w złocie, szczególnie w tak wysokim gradingu.Parchimowicz P 505a; Fischer P346
Cena wywoławcza:
1 700 pln
Wolne Miasto Gdańsk. Grosz 1809 NGC MS65 RB (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie i jedyny egzemplarz, który przeszedł grading NGC i otrzymał notę MS65 RB. Grosze wybite w miedzi, w takim stanie zachowania, to unikaty.Wspaniały egzemplarz, idealny. Intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.Plage 48
Cena wywoławcza:
10 000 pln