Bolesław lll Krzywousty. Denar, Wrocław, przed 1107 r.

Aukcja 12 ( 21 Październik 2017 )

2 600 PLN
Cena końcowa: 3 000 PLN
Przebicie: + 15 %

Aw.: Głowa na wprost w obwódce. W otoku: BOLEZXLVS
Rw.: Głowa w czapce na wprost w obwódce. W otoku: X IOANNES

Bardzo rzadki denar śląski. Wyjątkowo ładny egzemplarz, delikatna patyna. Połysk.

Kopicki 45 (R8); Gum. Handbuch 8 (RR)

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 0,67 g Ag
Średnica: 18 mm

Aukcja 12
21, Październik 2017
Hotel WESTIN