Bizancjum. Constans II 641-668 AU-solidus, Konstantynopol

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 500 pln
50 %

Aw.: Popiersia cesarzy na wprost.
Rw.: Krzyż na postumencie.

Ładny, czytelny egzemplarz.

Stan zachowania: 2- (EF-)
Waga: 4,41 g Au
Średnica: 20 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Poznań PCGS AU58 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX POMDLIRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snop Wazów. Nad tarczą nominał III. U dołu herb Lewart i po bokach inicjały I-F oraz róża w tarczy. Poniżej gałązka z trzema jagodami - Jan Ditmar. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONÆNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został oceniony tak wysoko przez firmę PCGS. Nienotowany? Nietypowe ułożenie daty, nierozdzielonej znakiem dzierżawcy. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie.Iger P.98 NIENOTOWANY
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D – G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. U dołu data rozdzielona herbem Lewart w tarczy. Napis w dwu wierszach: GROS ARG / TRI R PO BNajwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana trojaka bydgoskiego, gdzie na rewersie pełna data rozdzielona herbem Lewart. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i lekko niedobity. Rzadki w takim stanie zachowania.Iger B.00.1a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt ll August. Dwudenar 1567, Wilno PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Monogram Z. II Augusta pod koroną, po bokach data 15-67Rw.: Pogoń w lewo, u dołu nominałNajwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniały egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Imponująca jakość detali.Ivanauskas 3SA2-1
Cena wywoławcza:
500 pln
Śląsk. 15 krajcarów 1680 LPH, Nysa, NGC MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie biskupa w prawo. Rw.: Tarcza herbowa i napis.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz jaki przeszedł grading w firmie NGC. Księstwo Nyskie biskupów Wrocławskich. Fryderyk Heski 1671-1682. Ekstremalnie rzadka moneta. Najładniejszy egzemplarz na rynku.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.F.u.s. 2711; Eizenhart+Miller 118
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Władysław lV Waza. Talar 1640, Gdańsk NGC AU50 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, z koronkowym kołnierzem. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LIT RVS PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Data 1642 w kartuszu pod tarczą.Pod łapami lwów inicjały G-R. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka odmiana talara gdańskiego z końcówką legendy PRVS na awersie i GEDANENS na rewersie z ośmiolistną gałązką nad tarczą, podwójnymi ogonami lwów, odmiennym kartuszem. Jestto charakterystyczny rewers dla talarów z wcześniejszych lat. Zapis nazwy miasta Gdańska w formule GEDANENS wystąpił tylko na dwu odmianach talarów w 1640 roku. Ta odmiana nie była znana autorom korpusu monet gdańskich, którzy ujęli tylko odmianę z napisem PR. Najprawdopodobniej jeden z pierwszych stempli talarów z 1640 roku. Talar tej odmiany był w zbiorze monet gdańskich Karla Rudolpha w Królewcu. Tej odmiany nie posiadali natomiast ani Z. Chełmiński, O. Kubicki, M. Frankiewicz ani W. Chomiński. Nie ma jej też w zbiorze Czapskich w Krakowie i Muzeum Narodowym w Warszawie.Ciemna patyna. Ładny egzemplarz.Kopicki 7569 (R3) (podobny); Davenport 4356; CNG 226Ia (podobny); Parchimowicz 1851 d (podobny)
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Rosja. Mikołaj II. Medal 1914, 50 lat od uwłaszczenia chłopów NGC MS61 (MAX)
Aw.: Portrety trzech kolejnych carów Rosji - Aleksandra II, Aleksandra III i Mikołaja IIRw.: Fragment tekstu ukazu Aleksandra II i daty 1864-1914Najwyższa nota gradingowa na świecie i jedyny egzemplarz, który w ogóle przeszedł grading. Bardzo rzadki, duży, okazały, piękny medal.Diakov 1569.1 (R3)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Rosja. Mikołaj II. 5 Rubli 1904 AP, NGC MS67 (MAX)
Aw.: Głowa cara w lewo, legenda otokowa.Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu nominał i data 1904Najwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie wysoki MS. Bardzo rzadka moneta w tak znakomitym stanie zachowania. Idealnie zachowany egzemplarz z pięknym połyskiem menniczym. Wspaniale zachowanedetale.Bitkin 31
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Wolne Miasto Gdańsk. Grosz 1812, odbitka w czystym srebrze NGC MS64 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Do wybijania groszy w czystym srebrze wzięto zużyte już stemple do mmonet obiegowych, co sprawiło, że (pomimo, iż są to monety pamiątkowe) to niebyły starannie wykonane. Grosze w czystym srebrze występują rzadko, szczególnie w takim stanie zachowania.Wspaniale zachowany połysk menniczy - moneta przypomina lustrzankę.Gumowski 2071 a; Kopicki 7815 R5; CNG 444II
Cena wywoławcza:
8 000 pln