Bizancjum. Justinian I 527-565 AV – Semissis Ch XF, Konstantynopol

Cena wywoławcza::
800 pln
1 000 pln
25 %

Konstantynopol. Bardzo dobrze wybita moneta. Egzemplarz uzyskał wysoką notę 4 za wybicie .

Stan zachowania: Ch XF
Waga: Au
Średnica: 20 mm

Zygmunt lll Waza. Szóstak (6 groszy) 1596, Malbork PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. U dołu w napisie herb Lewart (Jan Firlej, podskarbi wielki koronny). W otoku: SIGISMVN III D G − REX PO M D LRw.: Pod koroną nominał VI oraz dwie tarcze herbowe, u dołu tarcza z herbem Snop Wazów. Po bokach znaki mennicze pierścień i trójkąt. W otoku: GROS ARGEN SEX REG POLONI 96Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana z małą głową króla. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 1240 (R1)
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1599, Bydgoszcz PCGS MS63 (MAX) NIENOTOWANY
Aw.: Głowa króla w prawo w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG IIII D – G REX PO MDLRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snopek – Wazów. Napis w dwóch wierszach: GROS ARG / TRIP RPONajwyższa nota gradingowa na świecie. Dotychczas NIENOTOWANY na rynku. Odmiana trojaka bydgoskiego nienotowana w Igerze. Oznaczenie mennicy B po lewej stronie, data po prawej. Przy nominale III po lewej stronie gwiazdka a po prawej kropka. Bardzo ładny egzemplarz z zachowanym delikatnym połyskiem menniczym, minimalnie niedobity. Patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.Iger B.99 nowy, nieznany typ?
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1600, Bydgoszcz PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone tarczą z herbem Snopek – Wazów. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆNajwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana trojaka bydgoskiego podobnego do B.00.1e (R1) tylko przy III są kropki a w napisie otokowym pomiędzy ol i L znajduje się kropka, przed GROS znajduje się dwukropek. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger B.00.1e (R1) podobny
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Węgry. Goldgulden (floren) bez daty NGC MS65 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Nagybanya 1402-1404. Zygmunt (1387-1437).Piękny menniczy egzemplarz, idealnie zachowane detale , wspaniały połysk menniczy. Ekstremalnie rzadki w tak doskonałym stanie zachowania.Lengyel 18/27; Pohl D2-38; Huszar 573
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Zygmunt l Stary. Grosz 1535, Wilno NGC AU58 (MAX)
Aw.: Orzeł Jagielloński. W otoku: SIGISMVNDVS P REX PO M D LITVANIERw.: Pogoń litewska i herb rodowy Jagiellonów, Kolumny. Data 1535 pod koniem. W otoku: MONETA MAGNI D – VCATVS LITVANNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został tak wysoko oceniony przez firmę NGC.Bardzo ładny egzemplarz z zachowanym połyskiem menniczym i ładną prezencją detali. Patyna. Rzadki w takim stanie zachowania.Ivanauskas 2S131-31
Cena wywoławcza:
700 pln
Jan III Sobieski. Dukat 1683, Gdańsk PCGS MS61 (MAX) ex. Mękicki collection
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi z zawieszonym na piersi Orderem św. Ducha. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z gałązkami oliwnymi. Po bokach inicjały D-L W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANEN 1683Wspaniała proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji R. Mękickiego. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana dukata gdańskiego z 1683 roku z PR w napisie otokowym na awersie oraz odmiennym wyglądem gałązek palmowych na rewersie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 7692 (R3); Friedberg 36; Kaleniecki s. 474; CNG 374a; H-Czapski 2478 (R3); Tyszkiewicz 15
Cena wywoławcza:
25 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Grosz srebrny 1768 FS, Warszawa PCGS MS64 (MAX)
Aw.: W kwadracie pod dużą koroną monogram SAR (Stanisław August Rex).Rw.: W kwadracie napis: 320 /EX / MARCA/ PURA COL / 1768, nad tarczą nominał: 1GR, po bokach R POL – M D L, u dołu inicjały FSSrebrne grosze i dwugrosze pojawiły się w odrodzonym systemie monetarnym Królestwa Polskiego w 1766 roku. Wybijano je do 1782 roku próby 5,5 łuta. Nominały te potrzebne były do łatwiejszego przeliczania dawnejmonety saskiej na nową polską. Jeden grosz srebrny odpowiadał wartości 7,5 wybijanych równocześnie groszy miedzianych. Rzadszy rocznik drobnej monety groszowej. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Kolejnyniższy grading MS62, jedyna z notą MS64.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 2302; Plage 221; H-Czapski 3092; Parchimowicz 1213 c; Tyszkiewicz 12
Cena wywoławcza:
1 000 pln
PRL PRÓBA miedzionikiel 1 złoty 1987 BEZ NAPISU PRÓBA PCGS MS63 (MAX)
Bardzo rzadka pozycja. Moneta 1 złoty wybita na krążku monety 10-złotowej. Nieznany nakład. Duża ciekawostka dla kolekcjonerów monet PRL. W idealnym stanie zachowania, wyłącznie niedobity orzeł. RZADKOŚĆ!Literatura nie notuje tej odmiany
Cena wywoławcza:
1 500 pln