Bizancjum. Justin I 518-527 AV – Semissis NGC AU, Konstantynopol

Cena wywoławcza::
800 pln
1 000 pln
25 %

Konstantynopol. Bardzo dobrze wybita moneta. Egzemplarz uzyskał wysoką notę 4 za wybicie.

Stan zachowania: NGC AU
Waga: Au
Średnica: 18 mm

Jan II Kazimierz. Talar 1650, Gdańsk NGC MS61 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w koronie i w pancerzu, z wyłożonym wysokim kołnierzem ozdobionym koronkami, na piersi zawieszony na łańcuchu Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CAS D G REX POL & SUE M D L R PRRw.: Dwa lwy z pojedynczymi ogonami podtrzymują tarczę miejską, data 1650 w owalnym kartuszu, po bokach inicjały G-R. Nad tarczą wieniec z trójlistną gałązką. W otoku: MON ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie rzadka odmiana talara Jana Kazimierza z końcówką PR: na awersie i GEDANENS na rewersie.Wyśmienicie zachowany egzemplarz, szczególnie popiersie króla. Wspaniały połysk menniczy. Ciekawy w takim stanie zachowania. Otrzymanie noty MS na talarze Jana Kazimierza zdarza się niezwykle rzadko.Kopicki 7643 (R3); Davenport 4360; CNG 300II; Talary Jana Kazimierza G62 (R6); Tyszkiewicz 7
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1580, Olkusz PCGS AU58 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: STEPHA D G REX POLRw.: Orzeł i Pogoń, nad nimi nominał III. U dołu data rozdzielona herbem Batorych. Napis w czterech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆ / 15-80Najwyższa nota gradingowa na świecie. Kolejna, niższa, to dopiero VF. Tylko dwa egzemplarze zostały tak wysoko ocenione przez firmę PCGS – obydwa oferujemy na tej aukcji.Ładny egzemplarz jak na ten typ monety. Rzadki trojak.Iger O.80.1.b (R4)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Aleksander I. 1 grosz 1822 IB, Warszawa z miedzi kraiowey PCGS MS65BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim, u dołu inicjały I-BRw.: Nominał 1 GROSZ POLSKI 1822. W otoku: Z MIEDZI KRAIOWEYNajwyższa nota gardingowa na świecie. Odmiana z wąska koroną. W dacie, cyfry 2 w dacie zakręcone. Ekstremalnie rzadki w takim stanie zachowania. Dość rygorystycznie potraktowana przez grading, moneta ma wszystkie cechy lustrzanki.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Berezowski 550; Plage 211; Bitkin 895
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Królestwo Polskie/Rosja. Aleksander I. 1 grosz 1829 FH, Warszawa PCGS MS64 BN (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną. Na piersi, na tle gronostajowego płaszcza, tarcza z orłem polskim, u dołu inicjały F-HRw.: Nominał 1 GROSZ POLSKI 1829Najwyższa nota gardingowa na świecie. Ekstremalnie rzadki w takim stanie zachowania. Dość rygorystycznie potraktowana przez grading, moneta ma wszystkie cechy lustrzanki.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Plage 222; Bitkin 1057
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Niemcy. Braunschweig-Lünenburg-Dannenberg, 1/2 talara 1624 PCGS XF45 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Bardzo rzadka moneta. Delikatna patyna.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Rosja. Katarzyna ll. 1/4 kopiejki (połuszka) 1781 KM - Nowodieł (novodel) PCGS SP64BN (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w firmie PCGS. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin H835 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. PRÓBA 20 złotych 1924, Monogramy, brąz PCGS SP65BN (MAX)
Rzadka moneta wybita w nakładzie 120 sztuk. Charakterystyczne pęknięcie stempla widoczne na monecie.Najwyższa nota na świecie i jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w NGC.Ekstremalnie rzadka moneta w takim stanie zachowania. Ogromna rzadkość.Parchimowicz P 162 b
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Polska 200 złotych 2000 Solidarność PCGS PR69 DCAM (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Dodatkowo dopisek Deep Cameo (DCAM) oznaczający wyjątkowo głębokie lustro mennicze.Parchimowicz 829
Cena wywoławcza:
3 500 pln