Rzym. Domitian 69-81. Aureus 76

Cena wywoławcza::
7 000 pln
8 500 pln
21 %

Aw.: Głowa cesarza w prawo. W otoku: CAESAR AVG F DOMITIANVS
Rw.: Róg obfitości COS IIII

Dominitian jako cezar. Bardzo rzadka moneta.

RIC 237; Cohen 46

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 6,54 g Au
Średnica: 19 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1598, Lublin PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. W otoku: SIG III D G – REX P M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Nad tarczą nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONINajwyższa nota gradingowa na świecie. Iger nie notuje takiej odmiany; kropki pomiędzy M.D.L. Bardzo ładny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i zachowana jakość detali. Delikatna patyna. Rzadszy w takim stanie zachowania.Iger L.98.4 (podobny)
Cena wywoławcza:
800 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1580, Olkusz PCGS AU58 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. Poniżej herb Ryba w tarczy (Glaubicz) W otoku: STEPHA D – G REX PORw.: Orzeł i Pogoń, nad nimi nominał III. U dołu data 1580 Napis w czterech wierszach: GROS ARG / TRIP REG / POLONIÆ / .15.80.Bardzo rzadki trojak (R6). Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko dwa egzemplarze zostały tak wysoko ocenione przez firmę PCGS – obydwa oferujemy na tej aukcji.Ładny egzemplarz, delikatna patyna.Iger O.80.15.b (R6)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Stanisław August Poniatowski.10 groszy miedziane 1789 EB, Warszawa PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Pod koroną w okrągłej, trójpolowej tarczy, herby Rzeczypospolitej i herb Ciołek - Poniatowskich.Rw.: 10 / GR MIEDZ / 250 1/2 / Z GRZ KOL / 1789 / EBNajwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Ekstremalnie rzadki w takim stanie zachowania. Kopicki 2290; Plage 234; Parchimowicz 1215.c; Parchimowicz (SAP) 18.c
Cena wywoławcza:
1 300 pln
Śląsk. 15 krajcarów 1680 LPH, Nysa, NGC MS63 (MAX)
Aw.: Popiersie biskupa w prawo. Rw.: Tarcza herbowa i napis.Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz jaki przeszedł grading w firmie NGC. Księstwo Nyskie biskupów Wrocławskich. Fryderyk Heski 1671-1682. Ekstremalnie rzadka moneta. Najładniejszy egzemplarz na rynku.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.F.u.s. 2711; Eizenhart+Miller 118
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Kurlandia. Trojak (3 grosze) 1597, Mitawa NGC MS64 (MAX)
Aw.: Głowa księcia w prawo. W otoku: MO – ARG – DVCVM – CVRRw.: Orzeł i Pogoń nad nimi nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS AR TR / DVCVM CV / ET SE, data 97Księstwo Kurlandii. Wilhelm Kettler 1587-1616. Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadki trojak lenny, wybity przez księcia Wilhelma w mennicy mitawskiej, zgodnie z polskim systemem monetarnym. Orzeł i Pogoń na rewersie potwierdzające lenną podległość Kurlandii królom polskim. Rzadkość takich monet określana jest jako R4. Trojak NIENOTOWANY w katalogu Igera, który nie uwzględnia takiej interpunkcji. Podobny egzemplarz do Iger KuF.97.1 (R3). Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Kopicki 4036 (R4); Iger nie notuje
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Władysław lV Waza. Talar 1640, Gdańsk NGC AU50 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, z koronkowym kołnierzem. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LIT RVS PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Data 1642 w kartuszu pod tarczą.Pod łapami lwów inicjały G-R. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka odmiana talara gdańskiego z końcówką legendy PRVS na awersie i GEDANENS na rewersie z ośmiolistną gałązką nad tarczą, podwójnymi ogonami lwów, odmiennym kartuszem. Jestto charakterystyczny rewers dla talarów z wcześniejszych lat. Zapis nazwy miasta Gdańska w formule GEDANENS wystąpił tylko na dwu odmianach talarów w 1640 roku. Ta odmiana nie była znana autorom korpusu monet gdańskich, którzy ujęli tylko odmianę z napisem PR. Najprawdopodobniej jeden z pierwszych stempli talarów z 1640 roku. Talar tej odmiany był w zbiorze monet gdańskich Karla Rudolpha w Królewcu. Tej odmiany nie posiadali natomiast ani Z. Chełmiński, O. Kubicki, M. Frankiewicz ani W. Chomiński. Nie ma jej też w zbiorze Czapskich w Krakowie i Muzeum Narodowym w Warszawie.Ciemna patyna. Ładny egzemplarz.Kopicki 7569 (R3) (podobny); Davenport 4356; CNG 226Ia (podobny); Parchimowicz 1851 d (podobny)
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Francja. PIEFORT 1 frank 1972 PCGS SP69 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo niski nakład - tylko 75 sztuk. Ekstremalnie rzadka moneta.+Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Polska 200 złotych 2000 Solidarność PCGS PR69 DCAM (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Dodatkowo dopisek Deep Cameo (DCAM) oznaczający wyjątkowo głębokie lustro mennicze.Parchimowicz 829
Cena wywoławcza:
3 500 pln