Rzym. Neron 54-68, AV-aureus, Lugdunum AD 60-61 (Lyon)

Cena wywoławcza::
4 000 pln
7 830 pln
96 %

Aw.: Głowa cesarza w prawo. NERO CESAR AVG IMP
Rw.: Legionista w prawo. PONTIF MAX TRP VIII COS III PP, EX-SC

Ładny, czytelny egzemplarz. Rzadka moneta.

Spink (2000 r.) nr. 1924; RIC. 27; C. 221

Stan zachowania: 2-/3+ (EF-/VF+)
Waga: 7,47 g Au
Średnica: 20 mm

Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1597, Lublin PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i w zbroi. W otoku: SIG 3 D G – REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Nad tarczą nominał III. Napis w trzech wierszach: GROS ARG / TRR POLO / NI-97Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger L.97.20c (R3)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Władysław lV Waza. Talar 1640, Gdańsk NGC AU50 (MAX)
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi, z koronkowym kołnierzem. Na piersi Order Złotego Runa.W otoku: VLAD IIII D G REX POL ET SVE M D LIT RVS PRVSRw.: Dwa lwy podtrzymują owalną tarczę miejską. Data 1642 w kartuszu pod tarczą.Pod łapami lwów inicjały G-R. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSNajwyższa nota gradingowa na świecie. Bardzo rzadka odmiana talara gdańskiego z końcówką legendy PRVS na awersie i GEDANENS na rewersie z ośmiolistną gałązką nad tarczą, podwójnymi ogonami lwów, odmiennym kartuszem. Jestto charakterystyczny rewers dla talarów z wcześniejszych lat. Zapis nazwy miasta Gdańska w formule GEDANENS wystąpił tylko na dwu odmianach talarów w 1640 roku. Ta odmiana nie była znana autorom korpusu monet gdańskich, którzy ujęli tylko odmianę z napisem PR. Najprawdopodobniej jeden z pierwszych stempli talarów z 1640 roku. Talar tej odmiany był w zbiorze monet gdańskich Karla Rudolpha w Królewcu. Tej odmiany nie posiadali natomiast ani Z. Chełmiński, O. Kubicki, M. Frankiewicz ani W. Chomiński. Nie ma jej też w zbiorze Czapskich w Krakowie i Muzeum Narodowym w Warszawie.Ciemna patyna. Ładny egzemplarz.Kopicki 7569 (R3) (podobny); Davenport 4356; CNG 226Ia (podobny); Parchimowicz 1851 d (podobny)
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Niemcy. Einbeck - miasto, talar 1624 PCGS AU55 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Talar miejski z tytulaturą Ferdynanda II. Bardzo rzadki talar w tak znakomitym stanie zachowania.Bardzo ładny, świeży egzemplarz. Zachowany połysk menniczy, wspaniała prezencja.Davenport 5239; Buck 80
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Węgry. Talar 1598 Nagybanya, PCGS AU58 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz przeszedł grading w firmie PCGS. Napis NAGI BANIA rozdzielony kropką. Rudolf II (1576-1612). Bardzo rzadki talar w tak znakomitym stanie zachowania.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczym, delikatnie niedobity. Rzadszy w takim stanie zachowania.Davenport 8068; Huszar 1036
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Rosja. Katarzyna ll. 1/4 kopiejki (połuszka) 1781 KM - Nowodieł (novodel) PCGS SP64BN (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w firmie PCGS. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin H835 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
PRL PRÓBA miedzionikiel 1 złoty 1987 BEZ NAPISU PRÓBA PCGS MS63 (MAX)
Bardzo rzadka pozycja. Moneta 1 złoty wybita na krążku monety 10-złotowej. Nieznany nakład. Duża ciekawostka dla kolekcjonerów monet PRL. W idealnym stanie zachowania, wyłącznie niedobity orzeł. RZADKOŚĆ!Literatura nie notuje tej odmiany
Cena wywoławcza:
1 500 pln
10 złotych 1939 seria E PMG64 (MAX)
Idealnie zachowany i bardzo rzadki, brak złamań i zgięć, super prezencja, dla najbardziej wymagających, przepiękny sztywny papier.wymiary: 141 x 67 mmMiłczak 82; Lucow 1022 (R6)
Cena wywoławcza:
3 500 pln
Rosja. Mikołaj I. 20 kopiejek 1826 НГ, Petersburg PCGS MS63 (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski i data 1826. U dołu inicjały Н-ГRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominałNajwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko dwa egzemplarze otrzymały notę MS63 od PCGS.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin 132
Cena wywoławcza:
2 000 pln