Bitynia. Jonia, Lesbos Mytilene EL-hekte 412-378 p.n.e.

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 150 pln
15 %

Aw.: Głowa w prawo w hełmie.
Rw.: Głowa Artemidy - Kybele w prawo, w kwadracie.

Rzadka moneta.

Stan zachowania: 3+ (VF+)
Waga: 2,53 g
Średnica: 10 mm

Zygmunt lll Waza. Szóstak (6 groszy) 1599 DUŻA GŁOWA, Malbork PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie i zbroi. U dołu w napisie herb Lewart. W otoku: SIGISMVND III D G − REX PO M D LRw.: Pod koroną nominał VI oraz dwie tarcze herbowe, u dołu tarcza z herbem Snop Wazów. Po bokach znaki mennicze pierścień i trójkąt. W otoku: GROS ARGEN SEX REG POLONI 99Najwyższa nota gradingowa na świecie. Niższa nota przyznana przez firmę PCGS to dopiero Au58. Odmiana z dużą głową króla na awersie. Menniczy egzemplarz z przepięknie zachowanym lustrem i doskonałymi detalami. Ekstremalnie rzadki, szczególnie w tak znakomitym stanie.Kopicki 1246 (R1)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt lll Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno PCGS MS62 (MAX)
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D – G R PO M D LIRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów.Nad tarczą nominał III. Data 16-01 rozdzielona znakiem menniczym Łabędź i literą V. Napis w dwu wierszach: GRO ARG / TRI M D LNajwyższa nota gradingowa na świecie. Odmiana trojaka z literą V na rewersie pod herbem Łabędź. Ekstremalnie rzadka moneta w takim stanie zachowania.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Iger V.01.2.e (R3); Ivanauskas 5SV85-51 (RR); Tyszkiewicz 9 mk
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Zygmunt l Stary. Denar koronny bez daty S-P, z rozetką w koronie, Kraków NGC MS62 (MAX)
Aw.: Orzeł.Rw.: Korona, po bokach litery S-P. W koronie mała rozetka.Najwyższa nota gradingowa na świecie.Piękny egzemplarz, dużo połysku menniczego. Wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania. Rzadkość R4.Kopicki 395 (R4); Tyszkiewicz 7
Cena wywoławcza:
800 pln
Zygmunt lll Waza. Szeląg 1612/7 (1-Z), Wilno NGC MS63 (MAX) Rzadkość R8
Aw.: Ukoronowany monogram królewski „S”, na nim Snopek – herb Wazów. Po bokach skrócona data 1-Z. W otoku: SIG III D G REX PO M D LRw.: Dwie tarcze z herbami Polski i Litwy, nad nimi korona, pod nimi Bogoria, herb Hieronima Wołłowicza podskarbiego wielkiego litewskiego. W otoku: SOLIDVS M D LITVEkstremalnie rzadki szeląg litewski z datą zapisaną 1-Z. Kopicki w swoim starym katalogu przypisuje mu rzadkość R8 i rok 1612 (odnosząc się do kolekcji Sobańskiego), dodatkowo wycenia go na cenę amatorską (c.a). W nowym katalogu Kopicki wciąż przypisuje rzadkość R8 jednak już określa jako 1617 rok. Dość specyficzny zapis daty przy tak drobnej monecie i przesunięcie stempla, uniemożliwia dokładne określenie ostatniej cyfry.Jest to dość duża ciekawostka na rynku numizmatycznym, szczególnie ze względu na jej rzadkość oraz wspaniałą prezencję. Moneta do najlepszych kolekcji. Delikatna patyna, połysk menniczy. Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej drobnej, pięknej monety.Kopicki (stary) 3425 (R8); Kopicki (nowy) 1147 (R8)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Niemcy. Braunschweig-Lünenburg-Dannenberg, 1/2 talara 1624 PCGS XF45 (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz został ogradowany przez firmę PCGS. Bardzo rzadka moneta. Delikatna patyna.
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Rosja. Katarzyna ll. 1/4 kopiejki (połuszka) 1781 KM - Nowodieł (novodel) PCGS SP64BN (MAX)
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który przeszedł grading w firmie PCGS. Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin H835 (R2)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
II RP. PRÓBA (ESSAI) 2 złote 1924 Paryż, srebro, NGC MS66 (MAX) ex. Karolkiewicz Collection
Moneta wybita w znikomym nakładzie 15 egzemplarzy. Na rewersie, po napisie ZŁOTY wypukły napis ESSAI. Egzemplarz o wspaniałej proweniencji - pochodzi z legendarnej kolekcji H. Karolkiewicza. Zdjęcie dokładnie tego egzemplarza zostało użyte w książce Janusza Parchimowicza "Monety Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1939", str. 141. Jedyna moneta, która została ogradowana przez firmę NGC.Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Parchimowicz P133c
Cena wywoławcza:
20 000 pln
Rosja. Mikołaj I. 5 kopiejek 1848 БГ, Petersburg PCGS MS65 (MAX)
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu inicjały Б-ГRw.: W wieńcu laurowo-dębowym nominał i data 1848Najwyższa nota gradingowa na świecie. Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Bardzo rzadki w takim stanie zachowania.Bitkin 404
Cena wywoławcza:
600 pln