PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1958 Kościuszko bez napisu PRÓBA PCGS SP63 (MAX)

Aukcja 11e Grading ( 22 Kwietnia 2017 )

Cena wywoławcza:
5 000 PLN
8 400 PLN
+ 68 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Ekstremalnie rzadka moneta,  wybita w nakładzie zaledwie 5 egzemplarzy, w pięknym stanie zachowania. Delikatna patyna, połysk menniczy i idealnie zachowane detale.

Parchimowicz P 236a (cena amatorska)

Stan zachowania: PCGS SP63 (MAX)
Waga: slab
Średnica: slab