RZADKIE

Wolne Miasto Gdańsk / Danzig. 10 Guldenów 1935 Ratusz NGC MS62 - RZADKIE

Cena wywoławcza::
9 000 pln
16 000 pln
78 %

Jedna z najrzadszych monet Wolnego Miasta Gdańska i najwyższy nominał monety niklowej 10 guldenów z 1935 roku.

Poszukiwana przez kolekcjonerów na całym świecie. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania i z tak wysoką notą.

Wspaniały egzemplarz z pełnym lustrem menniczym. Polecamy do najlepszych kolekcji.

Parchimowicz 69

Stan zachowania: NGC MS62

II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham - najrzadsza dwuzłotówka II RP
Jedna z najrzadszych monet II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Bardzo ładny, świeży egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
II RP. 5 groszy 1925 NGC MS65 RB (MAX) - PIĘKNE
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy i bardzo rzadki, wczesny rocznik monety 5-groszowej.&nbsp;Moneta niezwykle rzadko występująca w tak doskonałym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 103b
Cena wywoławcza:
400 pln
II RP. 1 grosz 1925 NGC MS66 RB (MAX) - PIĘKNY
Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowana moneta z dużą ilością naturalnej czerwieni. Egzemplarz wyselekcjonowany z rulonu bankowego.Parchimowicz 101b
Cena wywoławcza:
100 pln
II RP. 43 Pułk Piechoty Strzelców Legionu Bajończyków, SREBRO
43 Pułk Strzelców Legionu Bajończyków stacjonował w Dubnie, 2 batalion w Brodach i wchodził w skład 13 Dywizji Piechoty.&nbsp;&nbsp;Krzyż z promieniami w kątach. W centralnej części wieniec, wewnątrz którego 43 / PSK, Na górnym ramieniu krzyża Orzeł Jagielloński, na prawym herb Paryża, na lewym herb Dubna na białym tle, na dolnym krzyż Virtuti Militari.&nbsp;&nbsp;Odznaka jednoczęściowa, mocowanie na słupek. Na stronie odwrotnej nabita państwowa próba srebra i imiennik wytwórcy „WG” Wiktor Gontarczyk. Nakrętka sygnowana tym samym imieniem i nazwiskiem, przemieszczanie po słupku prawidłowe.&nbsp;&nbsp;Rzadka, wielobarwna odznaka w bardzo dobrym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 84-85
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3, Krosno - RZADKOŚĆ
W trójkątnej tarczy emaliowanej, w centrum tarcza słoneczna i wiązka promieni na nich skrzyżowane dwa karabiny w wieńcu laurowym, nad cyfra 3, na dole otwarta książka.&nbsp;&nbsp;Nakrętka sygnowana BR. GRABSKI ŁÓDŹ, przemieszczanie po słupku miejscami ciężkie. Manipulacje przy nasadzie słupka, lekko zapiłowana krawędź odznaki. Ogólny stan dobry. Rzadka pozycja.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 454
Cena wywoławcza:
1 500 pln
PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1967 Skłodowska-Curie - NAKŁAD 15 sztuk!
Niezwykle rzadka moneta próbna wybita w miedzioniklu, w nakładzie 15 sztuk. Na awersie wypukły napis próba.&nbsp;&nbsp;Wariant z napisem PRÓBA oddalonym od skrzydła Orła.&nbsp;Pięknie zachowana moneta.Parchimowicz P262.b&nbsp;&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
1 500 pln
III RP. 200.000 złotych 1990 Solidarność 39 mm – oryginalna zgrzewka – RZADKA
Rzadka moneta, sporadycznie pojawiająca się w handlu.&nbsp;Egzemplarz zamknięty w oryginalnej, nienaruszonej zgrzewce bankowej. Idealny stan zachowania.&nbsp;Niski nakład 2000 egzemplarzy.&nbsp;Fischer KZ 034; Friedberg 155; Parchimowicz 63&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk / Danzig. 5 guldenów 1932 Kościół NMP - RZADKIE
cRzadki i poszukiwany typ monety.&nbsp;Bardzo ładna sztuka w obustronnej kolorowej patynie.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
3 000 pln