WYŚMIENITE

PRL. 10 złotych 1971 Tadeusz Kościuszko PCGS MS67 (MAX) – WYŚMIENITE

Cena wywoławcza::
70 pln
365 pln
421 %

Wyśmienicie zachowana moneta, doceniona najwyższą notą w rankingu PCGS.
Fischer OB 061

Stan zachowania: Kościuszko PCGS MS67

II RP. 5 złotych 1925 Konstytucja 81 perełek - RZADKOŚĆ
Bardzo rzadka i efektowna międzywojenna próbna moneta. Odmiana 81 perełek, srebro. Stempel zwykły.&nbsp;Moneta pierwotnie przeznaczona do obiegu, nie trafiła do niego wraz ze złotymi 10- i 20-złotówkami z tego (1925) roku. Przed wojną kolekcjonerzy mogli kupować tę monetę w sklepie Mennicy, dzisiaj moneta jest ozdobą najznakomitszych kolekcji monet II RP. Obiekt pożądania wszystkich kolekcjonerów monet II RP - zarówno monet obiegowych, jak i próbnych.&nbsp;Ciemna, subtelna patyna. Ślady lakieru na rancie. Ładny egzemplarz.&nbsp;Parchimowicz 113b
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk. Gulden 1923 PCGS PR64 – STEMPEL LUSTRZANY
Wysoka nota gradingowa. Idealnie zachowany egzemplarz.&nbsp;Połysk menniczy na całej powierzchni.&nbsp;Parchimowicz 61.a
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham - najrzadsza dwuzłotówka II RP
Jedna z najrzadszych monet II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Bardzo ładny, świeży egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
II RP. Odznaka 65 Starogardzki Pułk Piechoty, Grudziądz
Odznaka w kształcie krzyża kawalerskiego, z ramionami pokrytymi granatową emalią, ze złoconymi krawędziami. W centrum nałożony złotym wieniec, w którym stylizowany Orzeł jagielloński.&nbsp;&nbsp;Odznaka dwuczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku złoconym, łączona za pomocą dwóch drutów. Nakrętka sygnowana: M N I R K / WARSZAWA, przemieszczanie po słupku ciężkie. Stan przedmiotu bardzo dobry. Drobne ryski na emaliach.&nbsp;Bardzo rzadka pozycja.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 109-110
Cena wywoławcza:
1 800 pln
II RP. Odznaka 70 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, Pleszew - SREBRO
Odznaka w kształcie krzyża kawaleryjskiego z wcięciami na rogach. W centrum krzyża medalion z emaliowanym na biało godłem państwowym (wzór 1927). Na ramionach emaliowanych na biało, srebrne napisy: 12 P STRZ. WLKP. 70 P.P.&nbsp;&nbsp;Na stronie odwrotnej państwowa cecha srebra, oznakowania wykonawcy - Adama Nagalskiego oraz wyryty numer 331.&nbsp;&nbsp;Nakrętka niesygnowana, przemieszczanie po słupku prawidłowe. Odznaka w dobrym stanie zachowania ze śladami noszenia.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 116
Cena wywoławcza:
1 200 pln
PRL. PRÓBA Nikiel 5 złotych 1986 - PIĘKNE
Piękny, wyselekcjonowany egzemplarz. Nakład tylko 500 sztuk.&nbsp;Znakomita proweniencja: komplet prób niklowych pochodzi z kolekcji długoletniego działacza Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN)&nbsp;Fischer P 082
Cena wywoławcza:
300 pln
PRL. 20 groszy 1957 NGC MS67 (MAX) - NAJRZADSZY ROCZNIK
Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej monety.Najrzadszy rocznik obiegowej 20-groszówki z okresu PRL.&nbsp;&nbsp;Wyśmienity egzemplarz, piękny połysk menniczy. RARYTAS - polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 208a
Cena wywoławcza:
600 pln
Wolne Miasto Gdańsk / Danzig. 5 guldenów 1932 Kościół NMP - RZADKIE
cRzadki i poszukiwany typ monety.&nbsp;Bardzo ładna sztuka w obustronnej kolorowej patynie.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
3 000 pln