STEMPEL LUSTRZANY

Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 1 fenig 1923 - STEMPEL LUSTRZANY

Cena wywoławcza::
600 pln
1 725 pln
188 %

Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi, szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.

Bardzo ładnie zachowana sztuka. Ryski w tle.

Parchimowicz 53f

Stan zachowania: L- (Proof-)
Waga: 1,72 g Cu

Wolne Miasto Gdańsk / Danzig 5 guldenów 1932 Kościół NMP NGC MS62
Piękny połysk menniczy, wyraźne detale, delikatna patyna.&nbsp;Niezmiernie rzadka moneta, szczególnie w ładnym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
9 000 pln
II RP. Odznaka 1 Pułk Artylerii Najcięższej, Warszawa – RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego, emaliowanego na biało. W centrum gorejąca bomba otoczona wieńcem laurowym na tle skrzyżowanych luf armatnich. Na ramionach wpisane inicjały i nr pułku: „1 PAN”. Odznaka dwuczęściowa, noszona przez oficerów i podoficerów, wykonana w warsztacie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK / WARSZAWA / UL. MIODOWA 19., przemieszczanie po słupku prawidłowe.&nbsp;&nbsp;&nbsp;Odznaka w stanie dobrym. Zarysowania i zabrudzenia emalii. Niezmiernie rzadka pozycja.&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 289
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 43 Pułk Piechoty Strzelców Legionu Bajończyków, SREBRO
43 Pułk Strzelców Legionu Bajończyków stacjonował w Dubnie, 2 batalion w Brodach i wchodził w skład 13 Dywizji Piechoty.&nbsp;&nbsp;Krzyż z promieniami w kątach. W centralnej części wieniec, wewnątrz którego 43 / PSK, Na górnym ramieniu krzyża Orzeł Jagielloński, na prawym herb Paryża, na lewym herb Dubna na białym tle, na dolnym krzyż Virtuti Militari.&nbsp;&nbsp;Odznaka jednoczęściowa, mocowanie na słupek. Na stronie odwrotnej nabita państwowa próba srebra i imiennik wytwórcy „WG” Wiktor Gontarczyk. Nakrętka sygnowana tym samym imieniem i nazwiskiem, przemieszczanie po słupku prawidłowe.&nbsp;&nbsp;Rzadka, wielobarwna odznaka w bardzo dobrym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 84-85
Cena wywoławcza:
1 200 pln
III RP. 200.000 złotych 1990 Solidarność 39 mm – oryginalna zgrzewka – RZADKA
Rzadka moneta, sporadycznie pojawiająca się w handlu.&nbsp;Egzemplarz zamknięty w oryginalnej, nienaruszonej zgrzewce bankowej. Idealny stan zachowania.&nbsp;Niski nakład 2000 egzemplarzy.&nbsp;Fischer KZ 034; Friedberg 155; Parchimowicz 63&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
10 000 pln
PRL. 500 złotych 1976 Tadeusz Kościuszko NGC PR 69 ULTRA CAMEO (2 MAX) - RZADKIE
Pierwsza złota moneta kolekcjonerska okresu PRL.&nbsp;Moneta wybita stemplem lustrzanym.&nbsp;Efektowna 500 złotówka projektu Stanisławy Wątróbskiej, przedstawiające Tadeusza Kościuszkę.&nbsp;Dziś ceniona przez kolekcjonerów na całym świecie i bardzo rzadko spotykana w handlu.&nbsp;Nakład tylko 2.315 sztuk z czego część nakładu została przetopiona.&nbsp;&nbsp;Pięknie zachowany egzemplarz w bardzo wysokiej nocie gradingowej, renomowanej firmy amerkańskiej NGC. Polecamy do zaawansowanych kolekcji złotych monet.&nbsp;&nbsp;Fischer KZ 001 ; Parchimowicz 320
Cena wywoławcza:
7 800 pln
II RP. 5 złotych 1928 Nike ze znakiem mennicy
Piękna patyna, dobrej jakości szczegóły. Resztki połysku menniczego.&nbsp;Parchimowicz 114a
Cena wywoławcza:
500 pln
PRL. 20 groszy 1957 NGC MS67 (MAX) - NAJRZADSZY ROCZNIK
Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej monety.Najrzadszy rocznik obiegowej 20-groszówki z okresu PRL.&nbsp;&nbsp;Wyśmienity egzemplarz, piękny połysk menniczy. RARYTAS - polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 208a
Cena wywoławcza:
600 pln
PRL. 10 złotych 1971 Tadeusz Kościuszko PCGS MS67 (MAX) – WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta, doceniona najwyższą notą w rankingu PCGS.Fischer OB 061
Cena wywoławcza:
70 pln