PIĘKNE

II RP. 5 groszy 1925 NGC MS65 RB (MAX) - PIĘKNE

Cena wywoławcza::
400 pln
1 750 pln
338 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy i bardzo rzadki, wczesny rocznik monety 5-groszowej.
Moneta niezwykle rzadko występująca w tak doskonałym stanie zachowania.
Parchimowicz 103b

Stan zachowania: NGC MS65 RB (MAX)

KLIPA PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski orzeł strzelecki
Moneta wybita w 20. rocznicę wymarszu pierwszej kadrowej kompanii legionów.&nbsp;Nakład zaledwie 300 egzemplarzy.&nbsp;Jedna z najładniejszych monet okresu międzywojnia. Minimalne przetarcie w polu. Szlachetna patyna podkreślające szczegóły reliefu.&nbsp;Bardzo dobra prezencja na żywo.&nbsp;&nbsp;Wymiary: 47,5 x 47,5 mm&nbsp;&nbsp;Parchimowicz P159
Cena wywoławcza:
13 000 pln
II RP. 5 złotych 1935 Piłsudski NGC MS65 (2 MAX) – PIĘKNE
Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.&nbsp;Moneta doceniona drugą najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.&nbsp;Bardzo rzadki numizmat w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 118b
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy i bardzo rzadki, wczesny rocznik monety 5-groszowej.&nbsp;Moneta niezwykle rzadko występująca w tak doskonałym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 103b
Cena wywoławcza:
400 pln
II RP. 45 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych, Równe - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża nawiązującego do herbu Wołynia. Na krzyż nałożona rycerska tarcza z pionową wstęgo w barwach narodowych, na której został wpisany nr i inicjały pułku: „45 PSK”. Na szczycie umieszczony srebrny Orzeł państwowy wzoru 1927.&nbsp;&nbsp;Odznaka trzyczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w Warsztacie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK / WARSZAWA / UL. MIODOWA 19., przemieszczanie po słupku prawidłowe. Na stronie odwrotnej wyryty nr 686. Emalie spękane, z miejscowymi odpryskami. Rzadkość nawet w tym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 87
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. Odznaka 65 Starogardzki Pułk Piechoty, Grudziądz
Odznaka w kształcie krzyża kawalerskiego, z ramionami pokrytymi granatową emalią, ze złoconymi krawędziami. W centrum nałożony złotym wieniec, w którym stylizowany Orzeł jagielloński.&nbsp;&nbsp;Odznaka dwuczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku złoconym, łączona za pomocą dwóch drutów. Nakrętka sygnowana: M N I R K / WARSZAWA, przemieszczanie po słupku ciężkie. Stan przedmiotu bardzo dobry. Drobne ryski na emaliach.&nbsp;Bardzo rzadka pozycja.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 109-110
Cena wywoławcza:
1 800 pln
PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1967 Skłodowska-Curie - NAKŁAD 15 sztuk!
Niezwykle rzadka moneta próbna wybita w miedzioniklu, w nakładzie 15 sztuk. Na awersie wypukły napis próba.&nbsp;&nbsp;Wariant z napisem PRÓBA oddalonym od skrzydła Orła.&nbsp;Pięknie zachowana moneta.Parchimowicz P262.b&nbsp;&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
1 500 pln
PRL. 500 złotych 1976 Tadeusz Kościuszko NGC PR 69 ULTRA CAMEO (2 MAX) - RZADKIE
Pierwsza złota moneta kolekcjonerska okresu PRL.&nbsp;Moneta wybita stemplem lustrzanym.&nbsp;Efektowna 500 złotówka projektu Stanisławy Wątróbskiej, przedstawiające Tadeusza Kościuszkę.&nbsp;Dziś ceniona przez kolekcjonerów na całym świecie i bardzo rzadko spotykana w handlu.&nbsp;Nakład tylko 2.315 sztuk z czego część nakładu została przetopiona.&nbsp;&nbsp;Pięknie zachowany egzemplarz w bardzo wysokiej nocie gradingowej, renomowanej firmy amerkańskiej NGC. Polecamy do zaawansowanych kolekcji złotych monet.&nbsp;&nbsp;Fischer KZ 001 ; Parchimowicz 320
Cena wywoławcza:
7 800 pln
II RP. Papierośnica z aplikacjami, srebro - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
7 000 pln