NAJRZADSZA DWUZŁOTÓWKA II RP

II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham - najrzadsza dwuzłotówka II RP

Cena wywoławcza::
4 000 pln
5 600 pln
40 %

Jedna z najrzadszych monet II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.
Bardzo ładny, świeży egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego.
Parchimowicz 109b

Stan zachowania: 2/2+ (EF/EF+)
Waga: 10,00 g Ag

PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski, orzeł strzelecki, NGC PF55 - STEMPEL LUSTRZANY
Moneta próbna wybita stemplem lustrzanym w nakładzie 200 sztuk, bez napisu PRÓBA, w 20. rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej Kampanii Legionów.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz z połyskiem w tle.&nbsp;Parchimowicz P158d
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk. Gulden 1923 PCGS PR64 – STEMPEL LUSTRZANY
Wysoka nota gradingowa. Idealnie zachowany egzemplarz.&nbsp;Połysk menniczy na całej powierzchni.&nbsp;Parchimowicz 61.a
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham NAJRZADSZA DWUZŁOTÓWKA II RP
Jedna z najrzadszych monet obiegowych II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Piękny egzemplarz z wyraźnym połyskiem menniczy. Minimalne zacięcia rantu.&nbsp;&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 10 fenigów 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi - szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz. Lekka wada blachy przy nominale.&nbsp;Parchimowicz 57b
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka 65 Starogardzki Pułk Piechoty, Grudziądz
Odznaka w kształcie krzyża kawalerskiego, z ramionami pokrytymi granatową emalią, ze złoconymi krawędziami. W centrum nałożony złotym wieniec, w którym stylizowany Orzeł jagielloński.&nbsp;&nbsp;Odznaka dwuczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w tombaku złoconym, łączona za pomocą dwóch drutów. Nakrętka sygnowana: M N I R K / WARSZAWA, przemieszczanie po słupku ciężkie. Stan przedmiotu bardzo dobry. Drobne ryski na emaliach.&nbsp;Bardzo rzadka pozycja.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 109-110
Cena wywoławcza:
1 800 pln
II RP. Odznaka 70 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, Pleszew - SREBRO
Odznaka w kształcie krzyża kawaleryjskiego z wcięciami na rogach. W centrum krzyża medalion z emaliowanym na biało godłem państwowym (wzór 1927). Na ramionach emaliowanych na biało, srebrne napisy: 12 P STRZ. WLKP. 70 P.P.&nbsp;&nbsp;Na stronie odwrotnej państwowa cecha srebra, oznakowania wykonawcy - Adama Nagalskiego oraz wyryty numer 331.&nbsp;&nbsp;Nakrętka niesygnowana, przemieszczanie po słupku prawidłowe. Odznaka w dobrym stanie zachowania ze śladami noszenia.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 116
Cena wywoławcza:
1 200 pln
II RP. 5 złotych 1930 Sztandar - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i przepiękną patyną.&nbsp;Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 115a
Cena wywoławcza:
1 200 pln
PRL. 10 złotych 1960 Kościuszko - DESTRUKT MENNICZY
Piękny egzemplarz, dodatkowo destrukt z przesunięciem. Rzadko występujące destrukty w rzadszych rocznikach monet obiegowych.&nbsp;Fischer OB 050
Cena wywoławcza:
120 pln