ŁADNY

Władysław I Herman. Denar, Kraków - druga emisja - ŁADNY

Cena wywoławcza:
600 pln
LICYTUJ
10 grudnia 2022 | 09:00

Aw.: Głowa w lewo i napis w otoku
Rw.: Budowla z trzema wieżami i napis w otoku
Odmiana z mniejszym popiersiem władcy z najeżonymi włosami.
Przeczytanie wybity egzemplarz z kolorową patyną dodającą uroku.
Kopicki 32 (R1)

Stan zachowania: 2 (EF)
Waga: 0,42 g Ag

Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w kryzie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M DL R PR&nbsp;Rw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1609Bardzo rzadki i poszukiwany rocznik. Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.&nbsp;Atrakcyjny egzemplarz o bardzo dobrej prezencji.Kopicki 7482 (R3); Shatalin/Grendel GD09-2 (R4); KOG 1609/1 (R4)&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1614, Gdańsk - MAŁA CYFRA 4 - (R5) - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PR&nbsp;Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1614Druga co do rzadkości odmiana z kropką za łapą niedźwiedzia i mniejszą cyfrą 4 w dacie.Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.&nbsp;Rzadka pozycja, zwłaszcza w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.Kopicki 7487 (R2); Shatalin/Grendel GD14-15 (R5); KOG 1614/7 (R5)&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
4 500 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1593, Malbork NGC MS65 (MAX) - WYŚMIENITY
Aw.: Głowa króla w prawo, w koronie, w zbroi i w krezie. W otoku: SIG III D G – REX PO M D LRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Nad tarczą nominał III. Poniżej skrócona data 93, po bokach daty znaki mennicze pierścień i trójkąt (Kacper Goebel, Gracjan Gonzalo). Napis w dwu wierszach: GROS ARG / TRIP M D LTrójkąt i pierścień po bokach skróconej daty, broda króla oddalona od kryzy.Najwyższa nota gradingowa na świecie.&nbsp;Wspaniały egzemplarz z piękną kolorową patyną. Rzadka moneta w tym stanie zachowania.Iger M.93.1.b&nbsp;
Cena wywoławcza:
800 pln
Jan III Sobieski. Medal z okazji koronacji pary królewskiej w 1676, srebro - ex Potocki Collection
Aw.: Popiersie Jana III Sobieskiego i jego małżonki w prawo, w ozdobnym wieńcu. Na ramieniu sygnatura wykonawcy I.H (Jan Höhn młodszy)&nbsp;Rw.: Na tle Krakowa palma z koroną, u dołu w kartuszu CORONATI 2 FEB 1676 W półotoku: CRESCANT CUM PALMIS NOMINA&nbsp;Medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity z okazji koronacji pary królewskiej w 1676 roku.&nbsp;Medale Jana III Sobieskiego tego typu rzadko występują na rynku aukcyjnym i są bardzo cenione oraz poszukiwane przez kolekcjonerów.&nbsp;Medal ze znakomitą proweniencją z legendarnej kolekcji Potockich. Na awersie po lewej stronie, w polu znak własnościowy - herb Pilawa.&nbsp;Blask menniczy, świetnie zachowane nawet najdrobniejszych szczegóły, drobne ryski w polu, lekkie zacięcia na rancie.&nbsp;Bardzo rzadka pozycja zwłaszcza w tym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Jedna z ozdób naszej aukcji. Polecamy.&nbsp;H-Czapski 2419 (R1) ; Raczyński 207
Cena wywoławcza:
8 000 pln
Jan III Sobieski. Medal wagi 3 dukatów 1675, Bucheim Wrocław - RZADKI
Rzadki medal autorstwa jednego z najwybitniejszych medalierów polskich Jonanna Bucheima który działał we Wrocławiu.&nbsp;Motywy religijne były bardzo często używane w warsztatach medalierskich w XVII w. Gdańsku i Wrocławiu.Wspaniale zachowany egzemplarz, połysk menniczy na całej powierzchni.
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Stanisław August Poniatowski. Grosz 1769 g, Warszawa NGC MS63 BN (MAX) - WYŚMIENITY
Pięknie zachowana moneta z blaskiem menniczym i czekoladową patyną dodającą uroku.&nbsp;Rocznik trudno dostępny już w stanie 2, w stanie menniczym praktycznie nieosiągalny.&nbsp;&nbsp;Moneta zasłużenie doceniona najwyższą notą rankingu NGC.Parchimowicz (SAP) 5.e1; Plage-miedź 122
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Aleksander II. 5 rubli 1866 СПБ-СШ, Petersburg - RZADKOŚĆ
Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski. U dołu inicjały СШ&nbsp;Rw.: Nominał, napisy i data 1866&nbsp;&nbsp;Niezwykle rzadka odmiana z inicjałami СШ pod łapami orła.&nbsp;Po raz pierwszy na polskim rynku.&nbsp;&nbsp;Moneta z znakomitej kondycji z wyraźnym blaskiem menniczym.&nbsp;Charakterystyczna dla tej monety niewielka wada stempla na awersie.&nbsp;&nbsp;Pozycja do najlepszych kolekcji.Bitkin 13 (R1); Petrov &nbsp;25 rub.; Ilyin 15 rub.
Cena wywoławcza:
30 000 pln
August III Sas. Talar 1739 F.W.ô.F, Drezno - RZADKI i ŁADNY
Aw: Popiersie w prawo, w otoku: D G FRID AUGUST REX POL DUX SAX I C MA &amp; W&nbsp;Rw: Tarcze herbowe, poniżej litery F.W.ô.F. (inicjały Fryderyka Wilhelma o Feral) oraz znak hak, w otoku: SAC ROM IMP ARCHIM ET ELECTOR&nbsp;&nbsp;Rzadszy rocznik talarów Augusta III Sasa z mennicy w Dreźnie. Bardzo ładny egzemplarz w jednolitej, obustronnej patynie.&nbsp;Pięknie zachowane szczegóły reliefu, delikatny połysk menniczy. Wyróżniający się egzemplarz na tle innych występujących na rynku.Davenport 2665; Kahnt 531
Cena wywoławcza:
8 000 pln