PIĘKNE

II RP. 5 złotych 1935 Piłsudski NGC MS65 (2 MAX) – PIĘKNE

Cena wywoławcza::
2 000 pln
4 200 pln
110 %

Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.
Moneta doceniona drugą najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.
Bardzo rzadki numizmat w tym stanie zachowania.
Parchimowicz 118b

Stan zachowania: NGC MS65

Wolne Miasto Gdańsk / Danzig 5 guldenów 1932 Kościół NMP NGC MS62
Piękny połysk menniczy, wyraźne detale, delikatna patyna.&nbsp;Niezmiernie rzadka moneta, szczególnie w ładnym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
9 000 pln
Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.&nbsp;Moneta doceniona drugą najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.&nbsp;Bardzo rzadki numizmat w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 118b
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk. Gulden 1923 PCGS PR64 – STEMPEL LUSTRZANY
Wysoka nota gradingowa. Idealnie zachowany egzemplarz.&nbsp;Połysk menniczy na całej powierzchni.&nbsp;Parchimowicz 61.a
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham NAJRZADSZA DWUZŁOTÓWKA II RP
Jedna z najrzadszych monet obiegowych II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Piękny egzemplarz z wyraźnym połyskiem menniczy. Minimalne zacięcia rantu.&nbsp;&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
II RP. 45 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych, Równe - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża nawiązującego do herbu Wołynia. Na krzyż nałożona rycerska tarcza z pionową wstęgo w barwach narodowych, na której został wpisany nr i inicjały pułku: „45 PSK”. Na szczycie umieszczony srebrny Orzeł państwowy wzoru 1927.&nbsp;&nbsp;Odznaka trzyczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w Warsztacie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK / WARSZAWA / UL. MIODOWA 19., przemieszczanie po słupku prawidłowe. Na stronie odwrotnej wyryty nr 686. Emalie spękane, z miejscowymi odpryskami. Rzadkość nawet w tym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 87
Cena wywoławcza:
2 000 pln
PRL. 20 groszy 1957 NGC MS67 (MAX) - NAJRZADSZY ROCZNIK
Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej monety.Najrzadszy rocznik obiegowej 20-groszówki z okresu PRL.&nbsp;&nbsp;Wyśmienity egzemplarz, piękny połysk menniczy. RARYTAS - polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 208a
Cena wywoławcza:
600 pln
II RP. Papierośnica z aplikacjami, srebro - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk / Danzig. 10 Guldenów 1935 Ratusz NGC MS62 - RZADKIE
Jedna z najrzadszych monet Wolnego Miasta Gdańska i najwyższy nominał monety niklowej 10 guldenów z 1935 roku.&nbsp;Poszukiwana przez kolekcjonerów na całym świecie. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania i z tak wysoką notą.&nbsp;Wspaniały egzemplarz z pełnym lustrem menniczym. Polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 69
Cena wywoławcza:
9 000 pln