RZADKI

Słowianie, Słowiańszczyzna Zachodnia, Pomorze? Naśladownictwo łupawskie denara bawarskiego I ćwierć XI wieku - RZADKI

Cena wywoławcza:
120 pln
LICYTUJ
10 grudnia 2022 | 09:00

Aw.: Święty z włócznią? pseudolegenda otokowa
Rw: Krzyż, w polach kulki i kółko, pseudolegenda otokowa
Rzadki typ monety.

Pofalowana powierzchnia, patyna.
Mateusz Bogucki - Zachodniosłowiańskie naśladownictwa monet bawarskich z X i XI wieku - Ryc. 16

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 1,48 g Ag

Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w kryzie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M DL R PR&nbsp;Rw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1609Bardzo rzadki i poszukiwany rocznik. Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.&nbsp;Atrakcyjny egzemplarz o bardzo dobrej prezencji.Kopicki 7482 (R3); Shatalin/Grendel GD09-2 (R4); KOG 1609/1 (R4)&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Władysław IV Waza. Talar 1638, Toruń
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLADIS IIII D G REX POL ET SVEC M D L RVS PRVS&nbsp;Rw.: Anioł podtrzymuje owalny kartusz herbowy. Po bokach data 16-38, poniżej inicjały I-I W otoku: MONETA NOVA ARGENTEA CIVIT THORVNENSIS&nbsp;&nbsp;Wariant z końcówką napisu na awersie PRVS, wielkimi literami I - I i małymi cyframi daty po bokach tarczy herbowej. Interpunkcja na awersie i rewersie w postaci małych gwiazdek.&nbsp;Ładny egzemplarz. Patyna, bardzo dobre detale.&nbsp;&nbsp;Kopicki 8278 (R2); CNCT 1519 (R3); H-Czapski 1799; Frankiewicz 562; Tyszkiewicz 6 mk; Davenport 4375
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1595, Olkusz PCGS MS63 (MAX) – WYŚMIENITY
Odmiana ze znakiem mincerskim na końcu napisu otokowego na awersie.Wspaniale zachowany egzemplarz, intensywny połysk menniczy. Piękna kolorowa patyna. Rzadka moneta w tym stanie zachowania.Moneta zasłużenie doceniona najwyższą notą w rankingu PCGS.Iger O.95.1.d (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1660, Elbląg NGC AU53 – RZADKI
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.&nbsp;W otoku: IOAN CAS D G REX POL &amp; SVEC M D L R P&nbsp;Rw.: Anioł trzymający owalną tarczę z herbem miasta, cyfry 1-8 po bokach. Poniżej litery N-H (Mikołaj Hennig).&nbsp;W otoku: MON ARGENT CIVIT ELBINGENS 1660Niezmiernie rzadki ort z emisji elbląskiej wybity tuż po okupacji szwedzkiej, już z popiersiem i tytulaturą króla Jana Kazimierza.&nbsp;Wariant ze znakiem menniczym „kółko” pod tarczą herbową na rewersie.&nbsp;Atrakcyjny egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego. Nienaruszona patyna.&nbsp;Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.H-Czapski 2177 (R3); Tyszkiewicz 8; Bahrfeld 9492; CNCE 287 (R3)
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Jan III Sobieski. Ort (18 groszy) 1678, Bydgoszcz - RZADKI
Aw.: Popiersie króla w prawo, w wieńcu laurowym i rzymskiej zbroi. W otoku: IOAN III D G REX POL M D L R P&nbsp;Rw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Janina - Sobieskich w środku. Po bokach nominał 1-8. U dołu, w napisie herb Leliwa w owalnej tarczy. W otoku: MON NOVA ARG – REG POLON 1678&nbsp;Rzadki rocznik ortów bydgoskich Jana III Sobieskiego.&nbsp;Wariant z szeroką szyją króla.&nbsp;&nbsp;Moneta z widocznym blaskiem menniczym.&nbsp;Kopicki 1989 (R); Shatalin BD78-5 (R4)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Śląsk. Leopold I (1658-1705). 6 krajcarów 1673 SHS, Wrocław NGC MS65 (2 MAX) – PIĘKNE
Wyśmienicie zachowana moneta z obustronnym blaskiem menniczym.&nbsp;Druga najwyższa nota w rankingu NGC.F.u.S. 480&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
300 pln
Rosja, Katarzyna II. 5 kopiejek 1792 EM, Jekaterinburg - PIĘKNE
Aw.: Ukoronowany monogram EII I i data&nbsp;Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjskiMoneta wybita na typowym krążku o standardowej wadze. Zamknięta cyfra 2 w dacie.Pięknie zachowana moneta. Czekoladowa patyna.&nbsp;Bitkin 806
Cena wywoławcza:
120 pln
Rosja, Katarzyna II. 5 kopiejek 1796 EM, Jekaterinburg - RZADKIE
Aw.: Ukoronowany monogram EII I i data&nbsp;Rw.: Dwugłowy orzeł rosyjskiRzadki, ostatni rocznik bity w Jekaterinburgu.&nbsp;Moneta wybita na typowym krążku o standardowej wadze.Bardzo ładnie zachowane.Bitkin 650 (R)
Cena wywoławcza:
120 pln