II RP. 10 złotych 1933 Sobieski

Cena wywoławcza:
150 pln
LICYTUJ
11 grudnia 2022 | 09:00

Obiegowy egzemplarz.
Parchimowicz 121

Stan zachowania: 3 (VF)
Waga: 22 g Ag 750

Wolne Miasto Gdańsk 25 guldenów 1930 ICG MS65 - RZADKIE
Bardzo rzadka moneta w doskonałym stanie zachowania.&nbsp;Piękne lustro mennicze. Wspaniały egzemplarz.&nbsp;Amerykański grading ICG.&nbsp;Fischer WMG 021; Parchimowicz 71
Cena wywoławcza:
13 000 pln
KLIPA PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski orzeł strzelecki
Moneta wybita w 20. rocznicę wymarszu pierwszej kadrowej kompanii legionów.&nbsp;Nakład zaledwie 300 egzemplarzy.&nbsp;Jedna z najładniejszych monet okresu międzywojnia. Minimalne przetarcie w polu. Szlachetna patyna podkreślające szczegóły reliefu.&nbsp;Bardzo dobra prezencja na żywo.&nbsp;&nbsp;Wymiary: 47,5 x 47,5 mm&nbsp;&nbsp;Parchimowicz P159
Cena wywoławcza:
13 000 pln
II RP. 5 złotych 1925 Konstytucja 81 perełek - RZADKOŚĆ
Bardzo rzadka i efektowna międzywojenna próbna moneta. Odmiana 81 perełek, srebro. Stempel zwykły.&nbsp;Moneta pierwotnie przeznaczona do obiegu, nie trafiła do niego wraz ze złotymi 10- i 20-złotówkami z tego (1925) roku. Przed wojną kolekcjonerzy mogli kupować tę monetę w sklepie Mennicy, dzisiaj moneta jest ozdobą najznakomitszych kolekcji monet II RP. Obiekt pożądania wszystkich kolekcjonerów monet II RP - zarówno monet obiegowych, jak i próbnych.&nbsp;Ciemna, subtelna patyna. Ślady lakieru na rancie. Ładny egzemplarz.&nbsp;Parchimowicz 113b
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk / Danzig 5 guldenów 1932 Kościół NMP NGC MS62
Piękny połysk menniczy, wyraźne detale, delikatna patyna.&nbsp;Niezmiernie rzadka moneta, szczególnie w ładnym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
9 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 1/2 Guldena 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety WMG bite stemplem lustrzanym − szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Pięknie zachowana moneta wybita stemplem lustrzanym. Polecamy do zaawansowanych kolekcji monet Wolnego Miasta Gdańsk.Parchimowicz 59c
Cena wywoławcza:
1 400 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 5 fenigów 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety WMG bite stemplami lustrzanymi, szczególnie te drobne nominały należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Okaz najlepszych kolekcji. Wyśmienity egzemplarz.Parchimowicz 55c
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. 5 złotych 1931 Nike - RZADKI ROCZNIK
Rzadki rocznik 5 złotówki z Nike.&nbsp;Drobne ryski w polu, sporo połysku w tle. Kolorowa patyna.&nbsp;Parchimowicz 114d
Cena wywoławcza:
2 500 pln
PRÓBA Nikiel 200 000 złotych 1992 – Władysław Warneńczyk – popiersie – NGC PF70 ULTRA CAMEO (MAX)
Najwyższa nota gradingow na świecie. Duża rzadkość w idealnym stanie zachowania i max nocie w NGC.Polecamy do najlepszych kolekcji. Nakład tylko 500 sztuk.&nbsp;Fischer P416
Cena wywoławcza:
500 pln