II RP. 10 złotych 1933 Sobieski

Cena wywoławcza:
120 pln
LICYTUJ
11 grudnia 2022 | 09:00

Naturalny, obiegowy egzemplarz.
Parchimowicz 121

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 21,83 g Ag 750

KLIPA PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski orzeł strzelecki
Moneta wybita w 20. rocznicę wymarszu pierwszej kadrowej kompanii legionów.&nbsp;Nakład zaledwie 300 egzemplarzy.&nbsp;Jedna z najładniejszych monet okresu międzywojnia. Minimalne przetarcie w polu. Szlachetna patyna podkreślające szczegóły reliefu.&nbsp;Bardzo dobra prezencja na żywo.&nbsp;&nbsp;Wymiary: 47,5 x 47,5 mm&nbsp;&nbsp;Parchimowicz P159
Cena wywoławcza:
13 000 pln
PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski, orzeł strzelecki, NGC PF55 - STEMPEL LUSTRZANY
Moneta próbna wybita stemplem lustrzanym w nakładzie 200 sztuk, bez napisu PRÓBA, w 20. rocznicę wymarszu Pierwszej Kadrowej Kampanii Legionów.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz z połyskiem w tle.&nbsp;Parchimowicz P158d
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 2 Guldeny 1923 PCGS PR64 – Stempel Lustrzany
Menniczy egzemplarz, mocny lustrzany połysk.&nbsp;Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Parchimowicz 63a
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 5 złotych 1935 Piłsudski NGC MS65 (2 MAX) – PIĘKNE
Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.&nbsp;Moneta doceniona drugą najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.&nbsp;Bardzo rzadki numizmat w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 118b
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham - najrzadsza dwuzłotówka II RP
Jedna z najrzadszych monet II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Bardzo ładny, świeży egzemplarz z dużą ilością połysku menniczego.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
II RP. 5 groszy 1925 NGC MS65 RB (MAX) - PIĘKNE
Najwyższa nota gradingowa na świecie. Menniczy i bardzo rzadki, wczesny rocznik monety 5-groszowej.&nbsp;Moneta niezwykle rzadko występująca w tak doskonałym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 103b
Cena wywoławcza:
400 pln
PRL. PRÓBA Nikiel 5 złotych 1986 - PIĘKNE
Piękny, wyselekcjonowany egzemplarz. Nakład tylko 500 sztuk.&nbsp;Znakomita proweniencja: komplet prób niklowych pochodzi z kolekcji długoletniego działacza Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN)&nbsp;Fischer P 082
Cena wywoławcza:
300 pln
II RP. Papierośnica z aplikacjami, srebro - PIĘKNA
Bogato zdobiona, srebrna papierośnica z 28 różnymi aplikacjami. Wymiary: 100 x 71 x 17 mm&nbsp;Wewnątrz nabite wczesne, warszawskie cechy srebra „3” oraz imiennik wytwórcy KM (Krupski Matulewicz) Warszawa.&nbsp;Aplikacje umieszczone na stronie głównej i na rantach. Wiele znaków herbowych, dwie miniaturki polskich i rosyjskich odznak.&nbsp;Piękna, precyzyjna robota.&nbsp;Wyjątkowy przedmiot.
Cena wywoławcza:
7 000 pln