STEMPEL LUSTRZANY

Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 2 Guldeny 1923 PCGS PR64 – Stempel Lustrzany

Cena wywoławcza::
1 500 pln
5 000 pln
233 %

Menniczy egzemplarz, mocny lustrzany połysk.

Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.

Parchimowicz 63a

Stan zachowania: PCGS PR64

Wolne Miasto Gdańsk / Danzig 5 guldenów 1932 Kościół NMP NGC MS62
Piękny połysk menniczy, wyraźne detale, delikatna patyna.&nbsp;Niezmiernie rzadka moneta, szczególnie w ładnym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 66
Cena wywoławcza:
9 000 pln
Menniczy egzemplarz, mocny lustrzany połysk.&nbsp;Rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania. Polecamy.&nbsp;Parchimowicz 63a
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. Odznaka 1 Pułk Artylerii Najcięższej, Warszawa – RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża maltańskiego, emaliowanego na biało. W centrum gorejąca bomba otoczona wieńcem laurowym na tle skrzyżowanych luf armatnich. Na ramionach wpisane inicjały i nr pułku: „1 PAN”. Odznaka dwuczęściowa, noszona przez oficerów i podoficerów, wykonana w warsztacie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK / WARSZAWA / UL. MIODOWA 19., przemieszczanie po słupku prawidłowe.&nbsp;&nbsp;&nbsp;Odznaka w stanie dobrym. Zarysowania i zabrudzenia emalii. Niezmiernie rzadka pozycja.&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 289
Cena wywoławcza:
2 500 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 1 fenig 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi, szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Bardzo ładnie zachowana sztuka. Ryski w tle.Parchimowicz 53f
Cena wywoławcza:
600 pln
II RP. Odznaka pamiątkowa Szkoły Podoficerskiej dla Małoletnich nr 3, Krosno - RZADKOŚĆ
W trójkątnej tarczy emaliowanej, w centrum tarcza słoneczna i wiązka promieni na nich skrzyżowane dwa karabiny w wieńcu laurowym, nad cyfra 3, na dole otwarta książka.&nbsp;&nbsp;Nakrętka sygnowana BR. GRABSKI ŁÓDŹ, przemieszczanie po słupku miejscami ciężkie. Manipulacje przy nasadzie słupka, lekko zapiłowana krawędź odznaki. Ogólny stan dobry. Rzadka pozycja.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 454
Cena wywoławcza:
1 500 pln
PRL. PRÓBA miedzionikiel 10 złotych 1967 Skłodowska-Curie - NAKŁAD 15 sztuk!
Niezwykle rzadka moneta próbna wybita w miedzioniklu, w nakładzie 15 sztuk. Na awersie wypukły napis próba.&nbsp;&nbsp;Wariant z napisem PRÓBA oddalonym od skrzydła Orła.&nbsp;Pięknie zachowana moneta.Parchimowicz P262.b&nbsp;&nbsp;&nbsp;
Cena wywoławcza:
1 500 pln
PRL. 10 złotych 1971 Tadeusz Kościuszko PCGS MS67 (MAX) – WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta, doceniona najwyższą notą w rankingu PCGS.Fischer OB 061
Cena wywoławcza:
70 pln
II RP. Papierośnica z aplikacjami, srebro - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
7 000 pln