PIĘKNE

II RP. 10 złotych 1925 Bolesław Chrobry PCGS MS66 (2 MAX) – PIĘKNE

Cena wywoławcza:
5 000 pln
LICYTUJ
11 grudnia 2022 | 09:00

Jeden z najładniejszych egzemplarzy jakie mieliśmy do zaoferowania, moneta doceniona wysoką notą w NGC.
Rzadkość w takim stanie zachowania.
Parchimowicz 125

Stan zachowania: PCGS MS66 (2 MAX)

II RP. 5 złotych 1925 Konstytucja 81 perełek - RZADKOŚĆ
Bardzo rzadka i efektowna międzywojenna próbna moneta. Odmiana 81 perełek, srebro. Stempel zwykły.&nbsp;Moneta pierwotnie przeznaczona do obiegu, nie trafiła do niego wraz ze złotymi 10- i 20-złotówkami z tego (1925) roku. Przed wojną kolekcjonerzy mogli kupować tę monetę w sklepie Mennicy, dzisiaj moneta jest ozdobą najznakomitszych kolekcji monet II RP. Obiekt pożądania wszystkich kolekcjonerów monet II RP - zarówno monet obiegowych, jak i próbnych.&nbsp;Ciemna, subtelna patyna. Ślady lakieru na rancie. Ładny egzemplarz.&nbsp;Parchimowicz 113b
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 10 fenigów 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi - szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz. Lekka wada blachy przy nominale.&nbsp;Parchimowicz 57b
Cena wywoławcza:
1 000 pln
PRL. PRÓBA Nikiel 5 złotych 1986 - PIĘKNE
Piękny, wyselekcjonowany egzemplarz. Nakład tylko 500 sztuk.&nbsp;Znakomita proweniencja: komplet prób niklowych pochodzi z kolekcji długoletniego działacza Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego (PTN)&nbsp;Fischer P 082
Cena wywoławcza:
300 pln
II RP. 5 złotych 1930 Sztandar - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i przepiękną patyną.&nbsp;Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 115a
Cena wywoławcza:
1 200 pln
PRL. 2 złote 1959 jagody aluminium NGC MS67+ (MAX) - RZADKOŚĆ
Najwyższa nota gradingowa na świecie.&nbsp;Idealnie zachowana moneta. Wspaniały połysk menniczy.&nbsp;Bardzo rzadka moneta obiegowa z okresu PRL w takim stanie zachowania, potwierdzone przez firmę NGC.Fischer OB 041
Cena wywoławcza:
1 000 pln
PRL. 20 groszy 1957 NGC MS67 (MAX) - NAJRZADSZY ROCZNIK
Najwyższa nota gradingowa na świecie dla tej monety.Najrzadszy rocznik obiegowej 20-groszówki z okresu PRL.&nbsp;Wyśmienity egzemplarz, piękny połysk menniczy. RARYTAS - polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 208a
Cena wywoławcza:
600 pln
PRL. 10 złotych 1960 Kościuszko - DESTRUKT MENNICZY
Piękny egzemplarz, dodatkowo destrukt z przesunięciem. Rzadko występujące destrukty w rzadszych rocznikach monet obiegowych.&nbsp;Fischer OB 050
Cena wywoławcza:
120 pln
II RP. Papierośnica z aplikacjami, srebro - PIĘKNA
Cena wywoławcza:
7 000 pln