RZADKOŚĆ

II RP. 5 złotych 1925 Konstytucja 81 perełek - RZADKOŚĆ

Cena wywoławcza::
15 000 pln
23 000 pln
53 %

Bardzo rzadka i efektowna międzywojenna próbna moneta. Odmiana 81 perełek, srebro. Stempel zwykły.

Moneta pierwotnie przeznaczona do obiegu, nie trafiła do niego wraz ze złotymi 10- i 20-złotówkami z tego (1925) roku. Przed wojną kolekcjonerzy mogli kupować tę monetę w sklepie Mennicy, dzisiaj moneta jest ozdobą najznakomitszych kolekcji monet II RP. Obiekt pożądania wszystkich kolekcjonerów monet II RP - zarówno monet obiegowych, jak i próbnych.

Ciemna, subtelna patyna. Ślady lakieru na rancie. Ładny egzemplarz.

Parchimowicz 113b

Stan zachowania: 2+ (EF+)
Waga: 25 g Ag

II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham NAJRZADSZA DWUZŁOTÓWKA II RP
Jedna z najrzadszych monet obiegowych II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Piękny egzemplarz z wyraźnym połyskiem menniczy. Minimalne zacięcia rantu.&nbsp;&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 10 fenigów 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi - szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz. Lekka wada blachy przy nominale.&nbsp;Parchimowicz 57b
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka 3 Pułk Strzelców Podhalańskich, srebro – RZADKOŚĆ
Odznaka ma kształt wieńca laurowego, tło emaliowane na biało. Pośrodku tarcza z promieniami słońca i napisem 1919 P.S.P. oraz godło Strzelców Podhalańskich z numerem pułku. Odznaka wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Na stronie odwrotnej cecha srebra z lat 20-tych oraz wyryty numer 50. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19, przemieszczanie po słupku prawidłowe. Bardzo rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 141-143
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 45 Pułk Piechoty Strzelców Kresowych, Równe - RZADKOŚĆ
Odznaka w kształcie krzyża nawiązującego do herbu Wołynia. Na krzyż nałożona rycerska tarcza z pionową wstęgo w barwach narodowych, na której został wpisany nr i inicjały pułku: „45 PSK”. Na szczycie umieszczony srebrny Orzeł państwowy wzoru 1927.&nbsp;&nbsp;Odznaka trzyczęściowa, w wersji oficerskiej, wykonana w Warsztacie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK / WARSZAWA / UL. MIODOWA 19., przemieszczanie po słupku prawidłowe. Na stronie odwrotnej wyryty nr 686. Emalie spękane, z miejscowymi odpryskami. Rzadkość nawet w tym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 87
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 5 złotych 1930 Sztandar  NGC MS64 (2 MAX) – PIĘKNY
Wyśmienicie zachowany, menniczy egzemplarz z pięknym blaskiem menniczy, ładną, delikatną patyną.&nbsp;Moneta z najwyższej półki do najlepszych zbiorów.&nbsp;Parchimowicz 115a
Cena wywoławcza:
2 500 pln
II RP. 5 złotych 1930 Sztandar - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z blaskiem menniczym i przepiękną patyną.&nbsp;Rzadka pozycja w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 115a
Cena wywoławcza:
1 200 pln
PRL. 10 złotych 1960 Kościuszko - DESTRUKT MENNICZY
Piękny egzemplarz, dodatkowo destrukt z przesunięciem. Rzadko występujące destrukty w rzadszych rocznikach monet obiegowych.&nbsp;Fischer OB 050
Cena wywoławcza:
120 pln
Wolne Miasto Gdańsk / Danzig. 10 Guldenów 1935 Ratusz NGC MS62 - RZADKIE
Jedna z najrzadszych monet Wolnego Miasta Gdańska i najwyższy nominał monety niklowej 10 guldenów z 1935 roku.&nbsp;Poszukiwana przez kolekcjonerów na całym świecie. Bardzo rzadka w takim stanie zachowania i z tak wysoką notą.&nbsp;Wspaniały egzemplarz z pełnym lustrem menniczym. Polecamy do najlepszych kolekcji.&nbsp;Parchimowicz 69
Cena wywoławcza:
9 000 pln