RZADKIE

Wolne Miasto Gdańsk 25 guldenów 1930 ICG MS65 - RZADKIE

Cena wywoławcza::
13 000 pln
15 000 pln
15 %

Bardzo rzadka moneta w doskonałym stanie zachowania.

Piękne lustro mennicze. Wspaniały egzemplarz.

Amerykański grading ICG.

Fischer WMG 021; Parchimowicz 71

Stan zachowania: ICG MS65

KLIPA PRÓBA srebro 10 złotych 1934, Piłsudski orzeł strzelecki
Moneta wybita w 20. rocznicę wymarszu pierwszej kadrowej kompanii legionów.&nbsp;Nakład zaledwie 300 egzemplarzy.&nbsp;Jedna z najładniejszych monet okresu międzywojnia. Minimalne przetarcie w polu. Szlachetna patyna podkreślające szczegóły reliefu.&nbsp;Bardzo dobra prezencja na żywo.&nbsp;&nbsp;Wymiary: 47,5 x 47,5 mm&nbsp;&nbsp;Parchimowicz P159
Cena wywoławcza:
13 000 pln
II RP. 5 złotych 1935 Piłsudski NGC MS65 (2 MAX) – PIĘKNE
Piękny egzemplarz, intensywny połysk menniczy i wspaniale zachowane detale.&nbsp;Moneta doceniona drugą najwyższą notą gradingową w rankingu NGC.&nbsp;Bardzo rzadki numizmat w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 118b
Cena wywoławcza:
2 000 pln
II RP. 2 złote 1924 literka H, Birmingham NAJRZADSZA DWUZŁOTÓWKA II RP
Jedna z najrzadszych monet obiegowych II RP, jako dwuzłotówka najrzadsza.&nbsp;Piękny egzemplarz z wyraźnym połyskiem menniczy. Minimalne zacięcia rantu.&nbsp;&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.&nbsp;Parchimowicz 109b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 10 fenigów 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Monety w WMG bite stemplami lustrzanymi - szczególnie te drobne nominały, należą do jednych z rzadziej występujących.&nbsp;Bardzo ładny egzemplarz. Lekka wada blachy przy nominale.&nbsp;Parchimowicz 57b
Cena wywoławcza:
1 000 pln
II RP. Odznaka 3 Pułk Strzelców Podhalańskich, srebro – RZADKOŚĆ
Odznaka ma kształt wieńca laurowego, tło emaliowane na biało. Pośrodku tarcza z promieniami słońca i napisem 1919 P.S.P. oraz godło Strzelców Podhalańskich z numerem pułku. Odznaka wykonana w zakładzie Wiktora Gontarczyka, w Warszawie. Na stronie odwrotnej cecha srebra z lat 20-tych oraz wyryty numer 50. Nakrętka sygnowana: GONTARCZYK - WARSZAWA / MIODOWA 19, przemieszczanie po słupku prawidłowe. Bardzo rzadka pozycja w pięknym stanie zachowania.&nbsp;&nbsp;Sawicki, Wielechowski str. 141-143
Cena wywoławcza:
2 500 pln
PRL. 500 złotych 1976 Tadeusz Kościuszko NGC PR 69 ULTRA CAMEO (2 MAX) - RZADKIE
Pierwsza złota moneta kolekcjonerska okresu PRL.&nbsp;Moneta wybita stemplem lustrzanym.&nbsp;Efektowna 500 złotówka projektu Stanisławy Wątróbskiej, przedstawiające Tadeusza Kościuszkę.&nbsp;Dziś ceniona przez kolekcjonerów na całym świecie i bardzo rzadko spotykana w handlu.&nbsp;Nakład tylko 2.315 sztuk z czego część nakładu została przetopiona.&nbsp;&nbsp;Pięknie zachowany egzemplarz w bardzo wysokiej nocie gradingowej, renomowanej firmy amerkańskiej NGC. Polecamy do zaawansowanych kolekcji złotych monet.&nbsp;&nbsp;Fischer KZ 001 ; Parchimowicz 320
Cena wywoławcza:
7 800 pln
II RP. 5 złotych 1928 Nike ze znakiem mennicy
Piękna patyna, dobrej jakości szczegóły. Resztki połysku menniczego.&nbsp;Parchimowicz 114a
Cena wywoławcza:
500 pln
II RP. 5 złotych 1931 Nike - RZADKI ROCZNIK
Rzadki rocznik 5 złotówki z Nike.&nbsp;Drobne ryski w polu, sporo połysku w tle. Kolorowa patyna.&nbsp;Parchimowicz 114d
Cena wywoławcza:
2 500 pln