Polska XIX w. / Rosja. Grosz 1826 IB Z MIEDZI KRAIOWEY NGC MS64 RB (MAX)

Aukcja 11e Grading ( 07 Maja 2017 )

3 000 PLN
Cena końcowa: 6 500 PLN
Przebicie: + 117 %

Najwyższa nota gradingowa na świecie. Jedyny egzemplarz, który otrzymał notę MS64 i w ogóle przeszedł grading. Po raz pierwszy na rynku aukcyjnym. XIX-wieczna miedziana moneta z w pełni zachowanym połyskiem menniczym i dużą ilością naturalnej czerwieni miedzi. Monety wybite Z MIEDZI KRAIOWEY należą do rzadkości, a zachowane w tak doskonałym stanie praktycznie nie występują. Moneta w gabinetowym stanie zachowania. Ekstremalnie rzadkie. Moneta do najlepszych kolekcji.

Plage 219 (R4)

Stan zachowania: NGC MS64 RB (MAX)
Waga: slab
Średnica: slab

Aukcja 11e Grading
07, Maja 2017
Aukcja Internetowa