Bizancjum. Constantin VII, Roman I Cristopher (920-944), Miliaresion, Konstantynopol NGC Ch VF

Cena wywoławcza::
200 pln
650 pln
225 %

Patyna.

Sear 1754; Doc. 18

Stan zachowania: NGC Ch VF
Średnica: 23 mm

Bolesław IV Kędzierzawy (1146-1173). Denar - Książę / Pegaz, PCGS AU58 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Książę na tronie z uniesionym mieczem&nbsp;Rw: Pegaz w prawo z uniesionymi skrzydłamiTyp monety zazwyczaj spotykany w słabym stanie zachowania, z licznymi niedobiciami. Wg naszej opinii rysunek rewersu tak na prawdę przedstawia pegaza, a nie jak wcześniej sądzono ptaka.Oferowany przez nas egzemplarz stanowczo wyróżnia się na tle innych notowanych na rynku, pod wglądem jakości bicia i świeżości menniczej. Moneta również surowo oceniona pod względem rzadkości w Skorowidzu Pieniędzy Polskich autorstwa Edmunda Kopickiego. Jedyna sztuka w gradingu PCGS. Polecamy najbardziej wymagającym kolekcjonerom.Kopicki 63 (R3)
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Michał Korybut Wiśniowiecki, Medal koronacyjny owalny 1669 - PIĘKNY I BARDZO RZADKI
Bardzo rzadka seria medali wybitych w złocie i srebrze z okazji koronacji Michała Korybuta na króla Polski. Koronacja miała miejsce w 1669 roku i tak należy datować ten bardzo rzadki medal. Kompozycja oparta jest na modnych wówczas przedstawieniach symbolicznych: wizerunek władcy, który swoją osobą jednoczy państwo i pod osłoną Boga powstrzymuje i uspokaja jego wrogów. Wyobrażenie orła nawiązywało do rzymskich przedstawień na monetach Augusta i Marka Aureliusza. Medal sygnowany pod popiersiem władcy inicjałami IH (Jan Höhna młodszy).Medalami tymi obdarowano uczestników uroczystości koronacji. Ich opis znajdujemy w drukach wydanych tuż po królewskiej koronacji. Wydany po koronacji druk, którego autorem był J. W. Janicki opisywał koronację i w przedmiocie monet opisywał to tak: (…) Po przeżegnaniu Prymatrialnym, rzucane od majestatu i po wszystkim kościele srebrne i złote missilia, takiemi ozdobione hieroglifikami. Po jednej stronie wyrażone było morze na którym między powstałymi nawałnicami, na wierchu konchy morskiej pływał okrągły świat, od wieszającego się zatrzymywany Orła, zdolnych nad samym morzem obłoków, dwie ręce wydane, prawa Berło, lewa trzyma okręcony rózgą oliwkowa miecz, ad angulum skłoniwszy, wystawioną nad orłem koronę wspierały. Nad wszystkim imię Boga hebrajskimi literami zapisane. Naokoło dana inscriptia: DEXTERA DOMINI FECIT VITRUTEM (…)Bardzo rzadki medal - na rynku znajduje się nie więcej niż kilka sztuk. Pięknie zachowany egzemplarz. Delikatna, subtelna patyna. Resztki połysku menniczego. Numizmat do najlepszych kolekcji. Raczyński 161; H-Czapski 2388 (R5)
Cena wywoławcza:
40 000 pln
Kazimierz IV Jagiellończyk (1446-1492). Półgrosz koronny 1408-1410, Kraków, litery TM - RZADKOŚĆ R5
Aw: Orzeł na wprost z głową w lewo, MONETA KAZIMIRIRw: Korona, poniżej litery TM, wokoło REGIS POLONIERzadki półgrosz Kazimierza Jagiellończyka w wariacie z literami MK pod koroną.Menniczej świeżości egzemplarz z połyskiem w tle. Moneta godna polecenia.Kopicki 379 (R5)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Niemcy, Saksonia. Friedrich August I (1806-1827). Dukat 1822/1IGS, Drezno
Aw.: Popiersie władcy w prawo. W otoku: FRID AVGVST D G REX SAXONIAERw.: Ukoronowana, owalna tarcza herbowa, zdobiona wicią roślinną, u góry, po bokach korony data 18-22, na dole inicjały mincerskie IGS&nbsp;Pięknie zachowana moneta. Drobne ryski na rewersie, ale wspaniała prezencja. Blask menniczy. Przebitka ostatniej cyfry daty. Rzadkie.AKS 8; Jaeger 154; Friedberg 2884; Kahnt 1187
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Węgry. Rudolf II (1572-1608). Dukat (goldgulden) 1607 KB, Kremnica NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Aw.: Postać cesarza, litery K-B po bokach i napis w otokuRw.: Madonna z dzieciątkiem i napis wokółWyśmienity egzemplarz&nbsp; z połyskiem menniczym na całej powierzchni. Rzadka moneta, szczególnie w tak wyszukanym stanie zachowania, zasłużenie doceniona najwyższą notą gradingową na świecie MS63.Friedberg 63; Huszár 1003
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Michał Korybut Wiśniowiecki. Dukat 1673, Gdańsk NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem.W otoku: MICHAEL DG REX - POL MDL R PRw.: Dwa lwy podtrzymują stojącą na konsoli owalną tarczę miejską, nad tarczą wieniec z małych rozet z gałązką, między łapami lwów inicjały D-L.W otoku: MON AUREA CIVITAT GEDANENS 1673Najwyższa nota gradingowa na świecie.Wyśmienicie zachowany dukat z pięknym blaskiem menniczym. Bardzo rzadka pozycja w takim stanie zachowania. Dość surowa ocena gradingowa.Polecamy do najlepszych zbiorów.Kopicki 7682; Friedberg 32; CNG 365.III; H-Cz. 2383; Kaleniecki s. 458; Tyszkiewicz 35; Parchimowicz 1576 b
Cena wywoławcza:
50 000 pln
August III Sas. Dukat 1741, Wikariat - ŁADNY
Aw.: August III w stroju elektorskim na koniu, z mieczem w dłoni. W otoku: D G FRID AUG REX POL DUX SAX ARCHIM &amp; ELECTORRw.: Tron elektora Rzeszy, na nim atrybuty władzy. W otoku: IN PROVINCIIS IUR SAXON PROVISOR ET VICARIUS 1741 (w prowincjach prawa saskiego tymczasowy rządca cesarstwa i wikariusz).Dukat wybity z okazji uzyskania tytułu wikariusza Cesarstwa Rzymskiego przez Augusta III Sasa w 1741 roku.Wyraźne szczegóły, sporo połysku menniczego, lekkie przetarcie tła. Bardzo ładnie zachowany dukat.Kopicki 11540; Friedberg 2865; Khant 637
Cena wywoławcza:
8 000 pln
III RP. 100.000 złotych 1990 F. Chopin Mały Tryptyk PCGS PR70 DCAM (MAX)
Moneta wchodzi w skład tzw. Małego Tryptyku (nominał 100.000 złotych).Wyselekcjonowana sztuka doceniona najwyższą możliwą do uzyskania notą w PCGS - PR70. Nakład 10.000 sztuk.Parchimowicz 623; Fischer K 076
Cena wywoławcza:
500 pln