Grecja, Pamfilia Syde. Tetradrachma II w. p. n. e., Kleuch NGC XF

Cena wywoławcza::
1 000 pln
1 600 pln
60 %

Aw.: Głowa Ateny w hełmie, w prawo

Rw.: Nike w lewo trzymająca wieniec laurowy po bokach legenda ΚΛΕ-X

Patyna.

SNG Cop. 400

Stan zachowania: NGC XF
Średnica: 27 mm

Władysław II Wygnaniec (1138-1146). Denar Rycerz i Orzeł PCGS MS63 (MAX) – WYŚMIENITY
Aw.: Rycerz z mieczem nad jeńcem.Rw.: Orzeł chwytający zająca.Najwyższa nota gradingowa na świecie.&nbsp;Bardzi rzadki denar Władysława II Wygnańca w tak znakomitej kondycji.Menniczy egzemplarz, mocny połysk, głębokie bicie, nietknięte obiegiem detale. Polecamy do najlepszych kolekcji.Kopicki 53 (R2)
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Michał Korybut Wiśniowiecki, Medal koronacyjny owalny 1669 - PIĘKNY I BARDZO RZADKI
Bardzo rzadka seria medali wybitych w złocie i srebrze z okazji koronacji Michała Korybuta na króla Polski. Koronacja miała miejsce w 1669 roku i tak należy datować ten bardzo rzadki medal. Kompozycja oparta jest na modnych wówczas przedstawieniach symbolicznych: wizerunek władcy, który swoją osobą jednoczy państwo i pod osłoną Boga powstrzymuje i uspokaja jego wrogów. Wyobrażenie orła nawiązywało do rzymskich przedstawień na monetach Augusta i Marka Aureliusza. Medal sygnowany pod popiersiem władcy inicjałami IH (Jan Höhna młodszy).Medalami tymi obdarowano uczestników uroczystości koronacji. Ich opis znajdujemy w drukach wydanych tuż po królewskiej koronacji. Wydany po koronacji druk, którego autorem był J. W. Janicki opisywał koronację i w przedmiocie monet opisywał to tak: (…) Po przeżegnaniu Prymatrialnym, rzucane od majestatu i po wszystkim kościele srebrne i złote missilia, takiemi ozdobione hieroglifikami. Po jednej stronie wyrażone było morze na którym między powstałymi nawałnicami, na wierchu konchy morskiej pływał okrągły świat, od wieszającego się zatrzymywany Orła, zdolnych nad samym morzem obłoków, dwie ręce wydane, prawa Berło, lewa trzyma okręcony rózgą oliwkowa miecz, ad angulum skłoniwszy, wystawioną nad orłem koronę wspierały. Nad wszystkim imię Boga hebrajskimi literami zapisane. Naokoło dana inscriptia: DEXTERA DOMINI FECIT VITRUTEM (…)Bardzo rzadki medal - na rynku znajduje się nie więcej niż kilka sztuk. Pięknie zachowany egzemplarz. Delikatna, subtelna patyna. Resztki połysku menniczego. Numizmat do najlepszych kolekcji. Raczyński 161; H-Czapski 2388 (R5)
Cena wywoławcza:
40 000 pln
Śląsk, Śląsk. Leopold I (1658-1705). 6 krajcarów 1673 SHS, Wrocław NGC MS66 (MAX)
Wyśmienicie zachowana moneta z obustronnym blaskiem menniczym. Zasłużona najwyższa nota w rankingu NGC.F.u.S. 480
Cena wywoławcza:
500 pln
Węgry, Rudolf II (1572-1608). Dukat (goldgulden) 1584 KB, Kremnica – PIĘKNY
Aw.: Postać cesarza, litery K-B po bokach i napis w otokuRw.: Madonna z dzieciątkiem i napis wokółWyśmienity egzemplarz&nbsp; z połyskiem menniczym na całej powierzchniWspaniała prezencja na żywo.Rzadki , szczególnie w takim stanie zachowania.Huszár 1002, Unger 773
Cena wywoławcza:
7 500 pln
PRÓBA nikiel 50 groszy 1919, ex Faruk, ex Karolkiewicz collection - UNIKAT - PCGS SP62 (MAX)
Znakomita proweniencja, moneta z legendarnej kolekcji ostatniego króla Egiptu Faruka. Najwyższa nota gradingowa na świecie.&nbsp;Moneta wybita w nieznanym nakładzie. Na awersie, pod orłem monogram JH. Zdjęcie dokładnie tego egzemplarza zostało użyte w książce Janusza Parchimowicza "Monety Rzeczypospolitej Polskiej 1919-1939", str. 122/123 (nowe wydanie).Jedyny znany egzemplarz. Parchimowicz P116
Cena wywoławcza:
40 000 pln
II RP. Odznaka 3 Pułk Artylerii Polowej, Zamość - RZADKOŚĆ
Odznaka ma kształt równoramiennego krzyża, pokrytego ciemnozielona emalią. W centrum wieniec laurowy z numerem pułku, na ramionach krzyża daty upamiętniające działanie pułku: 1918 - 1928 oraz inicjały: P. A. P. - LEG. W kątach krzyża proporczyki z Orłami Polskimi. Nakrętka sygnowana: MICHROWSKI / GRAWER / WARSZAWA / NOWY ŚWIAT 15. Odznaka w bardzo dobrym stanie zachowania, emaile z minimalnymi odpryskami, na odwrocie graffiti. Trudno doszukać się notowań aukcyjnych. Duża rzadkość.Sawicki, Wielechowski str. 232 -233
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Wolne Miasto Gdańsk/Danzig. 2 Guldeny 1923 - STEMPEL LUSTRZANY
Bardzo rzadki numizmat wybity stemplem lustrzanym.Czyszczone tło.Parchimowicz 63b
Cena wywoławcza:
1 500 pln
II RP. 20 groszy 1923 - DESTRUKT MENNICZY - NEGATYW - RZADKOŚĆ
Błąd menniczy powstały na wskutek zablokowania stempla.Na rewersie zamiast nominału widnieje negatyw awersu - godło państwowe.Moneta nieskatalogowana.Duża rzadkość i gratka dla kolekcjonerów monet z okresu II RPParchimowicz 105, ale nie notuje tego typu destruktu.
Cena wywoławcza:
1 000 pln