920

Polska XIX w./Rosja, Mikołaj I. 5, 10 groszy 1840 MW, Warszawa, zestaw 3 monet

Cena wywoławcza::
40 pln
135 pln
238 %

Monety w różnych stanach zachowania.

Bitkin 1193; Plage 141 / Bitkin 1182; Plage 106

Stan zachowania: 3+/4+ (VF+/F+)

Bolesław II Śmiały (1058-1080). Denar książęcy, Kraków NGC MS63 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
1 500 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1592, Wilno NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Pięknie zachowana moneta z nienaruszoną patyną.Egzemplarz doceniony najwyższą notą gradingową w PCGS. Rzadkie w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7476 (R)
Cena wywoławcza:
300 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1653, MW połączone, Wschowa - ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo w wieńcu i w zbroi. W otoku: IOAN CASIMIR - DG REX PO & SRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z małą tarczą z herbem Snop Wazów w środku. U dołu herb Wieniawa. W otoku: MONET ARGEN - REGNI PO 1653Wariant z połączonymi literami MW na rewersie. Moneta ze starej kolekcji. Piękna, wiekowa patynaKopicki 1720.a.b (R1)
Cena wywoławcza:
1 800 pln
Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym. Zasłużona najwyższa nota w rankingu NGC.Kahnt 176; Kopicki 10719
Cena wywoławcza:
250 pln
August III Sas. Ort (18 groszy) 1754, Lipsk NGC MS65 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
600 pln
Aw.: Pięciopolowa tarcza herbowa pod koroną z herbem Ciołek w centralnej części. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL MDLRw.: 2 GR/ CLX EX/MARCA/ PURA/COL/1766/F.SWariant z ośmioma listkami z lewej strony tarczy herbowej na awersie. Kropka po COL.Wyśmienity egzemplarz. Blask menniczy, subtelna patyna. Świetna jakość bicia.Egzemplarz godny polecenia, zasłużenie doceniony drugą najwyższa notą w rankingu NGC. Kopicki 2320; Plage 242; Parchimowicz (SAP) 16.a - podobne
Cena wywoławcza:
1 000 pln