913

Polska XIX w. / Rosja, Mikołaj I. 10 groszy 1840 MW, Warszawa

Cena wywoławcza::
50 pln
130 pln
160 %

Pięknie zachowane.

Bitkin 1182; Plage 106

Stan zachowania: 1- (UNC-)
Waga: 2,86 g Ag

Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS.III.D.G.REX.POLO&M.D.LIT.RVS.PRVS.MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAM.LIV.NEC.NO.SVE GOT.VAD.Q.HRI.REXStarannie wybita sztuka w ciemnej patynie. Ślady dawnego przetarcia tła. Szlachetna patyna. Bardzo dobra ogólna prezencja.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.3.23A (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1592, Wilno NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
600 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1604, Kraków NGC MS64 (MAX) - PIĘKNY
Cena wywoławcza:
400 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Jan II Kazimierz. Grosz 1652, Wilno PCGS MS63 (MAX)– WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
1 200 pln
Cena wywoławcza:
4 000 pln
August II Mocny. Medal pośmiertny 1733 - EKSTREMALNIE RZADKI ex. Potocki
Aw.: Popiersie króla w prawo na postumencie. Inicjały medaliera na odcięcu rękawa (H.P. G.). Podwójny napis otokowy: D G FRIDERICVS AVGVSTVS MAGNVS REX POL &EL SAX / MIRACVLVM SECVLI PATER PATRIAE OPTIMVS PRINCEPS, napis w odcinku: DOLOR CALENDI FEBRVARII VARSIVIAE INTER VIVOS ESSE DESIIT i zaszyfrowana data 1733 Rw.: Na postumencie, pod koroną medalionem z popiersiem  Augusta III Sasa, po prawo stojący Geniusz, poCONSENESCAT MECVM, w odcinku OPTIMO PRINCIPI PATRI SMedal pośmiertny zaprojektowany przez  Grosskurt’a.Niezmiernie rzadka pozycja. Dotarliśmy jedynie do kilku notowań na współczesnym rynku aukcyjnym.Medal ze znakomitą proweniencja z legendarnej kolekcji Potockich. Na awersie, w polu, po lewej stronie znak własnościowy - herb Pilawa.Drobne skaleczenia w polu, szczegóły reliefu pięknie zachowane.H-Czapski 2682 (R2); Raczyński 358; Merseburger 1565
Cena wywoławcza:
12 000 pln