910

Polska XlX w./Rosja. 15 kopiejek = 1 złoty 1840 НГ, Petersburg

Cena wywoławcza::
50 pln
85 pln
70 %

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. Św. Jerzy bez płaszcza. U dołu litery Н-Г

Rw.: Napisy, nominał i data 1840

Ciemna patyna.

Plage 416; Bitkin 1122

Stan zachowania: 3- (VF-)
Waga: 3,01 g Ag

Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz, PIĘKNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGISIIIDGREXPOLO&MDLITRVSS PRVSMASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAMLIVNECNOSVE - GOTVADQHRIREXOdmiana z herbem Półkozic na rewersie Starannie wybity talar bydgoski z kolorową patyną dodającą uroku. Moneta o pięknej prezencji, godna polecenia.Bardzo rzadka pozycja w tak wyszukanym stanie zachowania.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.2.05A (R5)
Cena wywoławcza:
10 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1602, Kraków PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Popiersie króla w prawo, odwrócona cyfra daty. Błędna data na slabie.Pięknie zachowana moneta ze szlachetną patyną.Egzemplarz zasłużenie doceniony najwyższą notą gradingową na świecie w PCGS. Iger K.02.1.b (R1)
Cena wywoławcza:
700 pln
Zygmunt III Waza. Denar 1619, Kraków NGC MS61 (MAX) - RZADKOŚĆ R8
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Jan II Kazimierz. Ort (18 groszy) 1656 IC-IT Kraków NGC AU55 (MAX) – ŁADNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi okrytej płaszczem zawiązanym na ramieniu. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM - DG REX P&SRw.: Pod koroną pięciopolowy herb polsko-szwedzki. Nominał po bokach tarczy herbowej, poniżej litery I.C. W otoku: MONET ARGE REGNI PO 1656Odmiana orta krakowskiego ze szwedzkiej emisji. Głowa króla większa.Brak obwódek po obydwu stronach monety. Inicjały IC Jana Czamera pod tarczą herbową.Moneta doceniona najwyższą notą w rankingu NGC.Menniczej świeżości moneta. Kolorowa patyna zachodząca od rantu. Dużo połysku.Kopicki 1742
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1612, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK – WYŚMIENITY
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1613, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M D L R PRRw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską. Legendę rozpoczyna znak menniczy - Łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1613Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia, kulki po bokach krzyża. Wyśmienicie zachowany egzemplarza z obustronnym blaskiem menniczy. Moneta godna polecenia, bardzo rzadka w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7486 (R2); Shatalin/Grendel GD13-3 (R2); KOG 1613/1 (R3)
Cena wywoławcza:
3 000 pln
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Aw.: Dziewięciowierszowy napis. NA / PAMIĄTKĘ / UWŁASZCZENIA / PRZEZ/ RZĄD NARODOWY / POLSKI / 1865. r. W otoku: ZE SREBER PODOLSKICH ZŁOŻONYCH NA SPRAWĘ NARODOWĄRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. W otoku: WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆMedal wybity na pamiątkę uwłaszczenia chłopów przez Rząd Narodowy Polski w 1863 roku.UNIKAT. Jedyny znany nam egzemplarz bez zapisu daty 22 stycznia na awersie, a z rokiem 1863. Dodatkowo zamiast gwiazdki pod napisami w otoku jest rozetka. Nie udało nam się dotrzeć do notowań tego wariantu. Do medalu oryginalne pudełko z przełomu XIX wieku. Niespotykany stan zachowania, kolorowa patyna, lustro mennicze na całej powierzchni.H-Czapski 8033 (R3) - podobny
Cena wywoławcza:
6 000 pln