ŁADNE

Polska XIX w./Rosja. Mikołaj I. 25 kopiejek = 50 groszy 1850 MW, Warszawa - ŁADNE

Cena wywoławcza::
400 pln
Cena końcowa:
675 pln
Przebicie:
69 %

Opis przedmiotu

Aw.: Dwugłowy orzeł rosyjski pod carską koroną z małą tarczą z orłem polskim na skrzydle. W środku duża tarcza ze św. Jerzym. U dołu litery M-W

Rw.: W wieńcu z liści laurowych i dębowych nominał i data 1850

Dużo połysku. Bardzo ładnie zachowane.

Plage 388; Bitkin 1255; Berezowski 2 zł

Stan zachowania: 2/2- (EF/EF-)
Waga: 5,23 g Ag
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Korona królewska z krzyżykiem i końcówka napisu na awersie PRVSSI.Pięknie zachowana moneta, minimalnie przetarte tło na awersie.&nbsp;Iger G.37.1.d (R1)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS.III.D.G.REX.POLO&amp;M.D.LIT.RVS.PRVS.MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAM.LIV.NEC.NO.SVE GOT.VAD.Q.HRI.REXStarannie wybita sztuka w ciemnej patynie. Ślady dawnego przetarcia tła. Szlachetna patyna. Bardzo dobra ogólna prezencja.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.3.23A (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC AU50 - ŁADNY - RZADKÓŚĆ R6
Zygmunt III Waza. Talar 1630, Bydgoszcz NGC AU50 - ŁADNY - RZADKÓŚĆ R6
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. U dołu w napisie mała tarcza z herbem Półkozic.W otoku: SIGIS III D G REX POL M&amp;D LIT RVS PRVS MASORw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I, poniżej data 16-30W otoku: SAM LIV NEG NO SVE GOT VAD Q HR REXW roczniku 1630 wyróżniamy trzy główne typy talarów bydgoskich. Zaliczamy warianty z szerokim popiersiem oraz wąską półpostacią króla. Wariant z półpostacią dzielimy również na odmianę bez szarfy i opisywanego przez nas talara z szarfą.Ładny egzemplarz z równomierną patyną i połyskiem menniczym.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6 mk; Dostych 30.3.08A (R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Zygmunt III Waza. Szóstak (6 groszy) 1595, Wschowa - RZADKOŚĆ
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie i zbroi.W otoku: SIGIS 3 D G REX POLO M D LITRw.: Orzeł i Pogoń rozdzielone ukoronowaną tarczą z herbem Snopek – Wazów. Po bokach korony nominał VI. U dołu w tarczy herb Lewart. Po bokach inicjały IF (podskarbiego koronnego Jana Firleja ) i znaki mincerskie, data 15 - 95. Napis w trzech wierszach: GROS ARGE / SEX D REGIS / POLONIÆMennica Wschowa została uruchomiona w 1588 roku jako filia mennicy poznańskiej, dzierżawionej przez T. Buscha. Dopiero po śmierci dzierżawcy w 1592 roku, aż do 1601 roku stała się pełnoprawną mennicą koronną wybijającą drobną monetę srebrną. Szóstak był najwyższym nominałem, który wyszedł spod stempli tej mennicy za panowania Zygmunta III Wazy. Dzisiaj to ekstremalnie rzadka i poszukiwana moneta, którą Tyszkiewicz w swoim podręczniku wycenia na 80 marek w złocie. Moneta poszukiwana przez kolekcjonerów szóstaków i monet Zygmunta III Wazy.Wiekowa patyna, moneta w pełni czytelna, kilka rysek w polu.&nbsp;Znane około 10 sztuk na rynku aukcyjnym.&nbsp;Duża rzadkość do ozdoby zaawansowanych zbiorów.Kopicki (nowy) 885 (R7); H-Czapski 5035 (R5); Tyszkiewicz 80
Cena wywoławcza:
15 000 pln
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Jan II Kazimierz. Talar 1649, Gdańsk NGC AU55 - RZADKOŚĆ R5-R6
Aw.: Popiersie króla w koronie i w pancerzu, z wyłożonym wysokim kołnierzem ozdobionym koronkami, na piersi Order Złotego Runa. W otoku: IOAN CASIM D G REX POL ET SUEC M D L RUS PRRw.: Dwa lwy z pojedynczymi ogonami podtrzymują tarczę miejską, data 1649 w owalnym kartuszu, po bokach inicjały G-R. Nad tarczą wieniec z wielolistną gałązką. W otoku: MONETA ARGENTEA CIVITATIS GEDANENSISWariant z siedmiolistną gałązką w wieńcu na rewersie. Na awersie tytulatura zakończona kropką. Wariant ten znajduję się m.in. w zbiorze Muzeum Narodowego w Warszawie.Menniczej świeżości moneta ze szlachetną, wiekową patyną.Bardzo rzadka pozycja w tym stanie zachowania.Kopicki 7641 (R2); Tyszkiewicz 7; Davenport 4358; CNG 300la; Talary Jana Kazimierza G.37. (R5-R6)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
August II Mocny. 1/12 talara ( dwugrosz) 1703 ILH, Drezno NGC MS64 (MAX) - WYŚMIENITE
Wyśmienicie zachowana moneta z pełnym lustrem menniczym.&nbsp;Zasłużona najwyższa nota w rankingu NGC.Kahnt 176; Kopicki 10719
Cena wywoławcza:
250 pln
Stanisław August Poniatowski. Złotówka (4 grosze) 1767 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) - WYŚMIENITA
Stanisław August Poniatowski. Złotówka (4 grosze) 1767 FS, Warszawa NGC MS64 (2 MAX) - WYŚMIENITA
Aw.: Głowa króla w prawo. W otoku: STANISLAUS AUG D G REX POL M D LRw.: Pod koroną czteropolowa tarcza herbowa z herbem Ciołek – Poniatowskich w środku. U dołu nominał 4 – GR, po bokach inicjały FS. W otoku: LXXX EX MARCA – 4 GR – PURA COL 1767Druga najwyższa nota gradingowa na świecie. Tylko jeden egzemplarz oceniony wyżej.Niezmiernie rzadka moneta w tak wyśmienitym stanie zachowania.Piękny blask menniczy, znakomicie zachowane detale, subtelna patyna.Polecamy do najlepszych zbiorów.Berezowski 203; Plage 276; Kopicki 2353 (podobny); Parchimowicz SAP 19.b
Cena wywoławcza:
4 000 pln
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Powstanie Styczniowe. Medal 1863 Uwłaszczenie Włościan, srebro - UNIKAT
Aw.: Dziewięciowierszowy napis. NA / PAMIĄTKĘ / UWŁASZCZENIA / PRZEZ/ RZĄD NARODOWY / POLSKI / 1865. r. W otoku: ZE SREBER PODOLSKICH ZŁOŻONYCH NA SPRAWĘ NARODOWĄRw.: Ukoronowana tarcza herbowa. W otoku: WOLNOŚĆ RÓWNOŚĆ NIEPODLEGŁOŚĆMedal wybity na pamiątkę uwłaszczenia chłopów przez Rząd Narodowy Polski w 1863 roku.UNIKAT. Jedyny znany nam egzemplarz bez zapisu daty 22 stycznia na awersie, a z rokiem 1863. Dodatkowo zamiast gwiazdki pod napisami w otoku jest rozetka.&nbsp;Nie udało nam się dotrzeć do notowań tego wariantu.&nbsp;Do medalu oryginalne pudełko z przełomu XIX wieku.&nbsp;Niespotykany stan zachowania, kolorowa patyna, lustro mennicze na całej powierzchni.H-Czapski 8033 (R3) - podobny
Cena wywoławcza:
6 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.