PIĘKNE

Powstanie Listopadowe. 10 groszy 1831, Warszawa - łapy Orła proste - PCGS MS63 - PIĘKNE

Cena wywoławcza::
1 500 pln
Cena końcowa:
3 200 pln
Przebicie:
113 %

Opis przedmiotu

Aw.: Pod koroną dwupolowa tarcza z Orłem i Pogonią. U góry napis: KRÓLESTWO POLSKIE. Po bokach data 18-31

Rw.: W wieńcu: 10 / GROSZY / POLS. W splocie inicjały K G

Rzadziej spotykana odmiana z prostymi łapami Orła. 

Blask menniczy na całej powierzchni, znakomicie zachowane szczegóły.  

Sztuka godna polecenia.

Plage 278; Bitkin 6 (R)

Stan zachowania: PCGS MS63
Opłata aukcyjna 20.00 %
Kontakt podczas licytacji

W czasie aukcji prosimy o korzystanie z następujących numerów <br> telefonów do licytacji "na żywo" lub pomocy w czasie aukcji:

Stopnie przebicia
Cena Przebicie
1
10
200
20
500
50
1 000
100
2 000
200
5 000
500
10 000
1 000
50 000
2 000
100 000
10 000
+

Rekomendowane przedmioty

Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Zygmunt I Stary. Trojak (3 grosze) 1537, Gdańsk - PIĘKNY
Korona królewska z krzyżykiem i końcówka napisu na awersie PRVSSI.Pięknie zachowana moneta, minimalnie przetarte tło na awersie.&nbsp;Iger G.37.1.d (R1)
Cena wywoławcza:
1 000 pln
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1585, Ryga PCGS MS64 (MAX) - WYŚMIENITY
Stefan Batory. Trojak (3 grosze) 1585, Ryga PCGS MS64 (MAX) - WYŚMIENITY
Wariant z dużą głową króla. Na rewersie lilijki przy nominale.Starannie wyselekcjonowany egzemplarz pod względem stanu zachowania.Moneta z obustronnym blaskiem menniczym.Iger R.85.1.a (R1)
Cena wywoławcza:
600 pln
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Władysław IV Waza. 2 dukaty 1641 Gdańsk - RZADKOŚĆ R7-R8
Aw.: Popiersie króla w koronie w prawo. Bogato dekorowana zbroja. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: VLAD IIII D G REX POL M D LIT R PRVS Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską stojącą na kartuszu. Pod nogami lwów inicjały G-R (Gerhard Rogge). Data 1641 w kartuszu. W otoku: MONETA NOVA CIVITATIS GEDANENSISMennica Gdańska w latach 1640 i 1641 wykorzystała stemple półtalarów do bicia monet złotych. W 1641 roku, stemplami półtalarów wybito wielodukatówki o nominałach 2, 3 i 4 dukaty. Rada miasta nie zdecydowała się na bicie donatyw, ta seria wielodukatówek miała być monetą obiegową, miała służyć celom handlu międzynarodowego. W 1642 roku z mennicy w Gdańsku wyszła kolejna seria wieloduktów. Dopiero w 1645 roku ponownie powrócono do bicia donatyw w Gdańsku. Po raz pierwszy dwudukat pojawił się w 1858 roku, w kolekcji J. Mathego w Gdańska. Moneta jest znana jedynie w zbiorach Muzeum Zamku w Warszawie. Dwudukata z 1641 roku, nie posiadał E. H. Czapski w Krakowie. Nie był notowany także w wielkich zbiorach A. Potockiego i K. Sobańskiego. Jest to drugi znany egzemplarz na rynku numizmatycznym. Moneta z 36 aukcji domu aukcyjnego Rauch z 1986 roku.Bardzo ładne detale, drobne ryski w polu przy głowie króla. Na awersie i rewersie wiekowa kolorowa patyna. Ogromna rzadkość i jedyna szansa do uzupełnienia kolekcji o taki egzemplarz. Polecamy!Kopicki 7553 (R8); CNG 216; Parchimowicz 1856; Friedberg 13; Dutkowski „Złoto Wazów” tom I: 301 (R7); Kaleniecki str. 281 (trzy notowania)
Cena wywoławcza:
150 000 pln
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Zygmunt III Waza. Talar 1628, Bydgoszcz- ŁADNY - RZADKOŚĆ R5
Aw.: Półpostać króla w prawo, w koronie i zbroi, z mieczem opartym o ramię i jabłkiem królewskim w dłoni. Na piersi Order Złotego Runa. W otoku: SIGIS.III.D.G.REX.POLO&amp;M.D.LIT.RVS.PRVS.MASRw.: Pod koroną dziewięciopolowa tarcza herbowa opasana Orderem Złotego Runa. Po bokach inicjały I-I (Jakub Jakobson), poniżej data 16-28. W otoku: SAM.LIV.NEC.NO.SVE GOT.VAD.Q.HRI.REXStarannie wybita sztuka w ciemnej patynie. Ślady dawnego przetarcia tła. Szlachetna patyna. Bardzo dobra ogólna prezencja.Davenport 4315; Tyszkiewicz 6; Dostych 28.3.23A (R5)
Cena wywoławcza:
7 000 pln
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Zygmunt III Waza. Trojak (3 grosze) 1601, Wilno - RZADKOŚĆ R4
Wariant z herbem Łabędź i literą W po jego prawej stronie.&nbsp;W tytulaturze na awersie SIG III D - G R PO M D L.Poszukiwany przez kolekcjonerów trojak wileński.Bardzo ładnie wybity egzemplarz jak na ten typ monety. Dużo połysku menniczego.Iger V.01.5.c (R4)
Cena wywoławcza:
2 000 pln
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Zygmunt III Waza. Dukat 1612, Gdańsk - WYŚMIENITY
Aw.: Popiersie w koronie i zbroi okrytej płaszczem związanym węzłem na ramieniu. W otoku: SIGIS •3• D • G•REX• POL•M•D•L•R•P•Rw.: Dwa lwy podtrzymują tarczę miejską ozdobioną liściastymi gałązkami skierowanymi ku górze. W środku na łodydze trzy trójlistne kwiaty (krzyżyki). Nad znakiem menniczym łapa niedźwiedzia kropka. W otoku: MONE• AVREA• CIVI• GEDANENSIS 16I2Portret z tego typu popiersiem, znanym również z emisji ortów,  po raz pierwszy został użytym w roku 1610. Do tej pory skatalogowano dziesięć wariantów stemplowych różniących się od siebie ułożeniem liści kwiatu nad herbem Gdańska i łapą niedźwiedzia z kropką lub bez kropki.Odmiana z gałązką z 3 kwiatami nad tarczą i kropką nad łapą niedźwiedzia. Na awersie kropka między literami D G i tytulatura zakończona literami RP. Moneta z blaskiem menniczym. Minimalnie pofalowana powierzchnia.Na naszej aukcji dukat z dokładnie tej samej pary stempli (Aukcja 2, lot 76, stan 3+, 2011 r.) został sprzedany za 35,650 zł Kopicki7527 (R3); Friedberg10; CNG. 183.IIIb; Kaleniecki180 (podobny); Złoto Wazów, tom 1 - 108 (R5)
Cena wywoławcza:
30 000 pln
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Grosz 1624, Gdańsk PCGS MS63 (MAX) - PIĘKNY
Pięknie zachowana moneta z nienaruszoną patyną.Egzemplarz doceniony najwyższą notą gradingową w PCGS.&nbsp;Rzadkie w tak wyszukanym stanie zachowania.Kopicki 7476 (R)
Cena wywoławcza:
300 pln
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Zygmunt III Waza. Ort (18 groszy) 1609, Gdańsk - RZADKI ROCZNIK - PIĘKNY
Aw.: Popiersie króla w prawo, w koronie, w zbroi i w kryzie. W otoku: SIGIS 3 D G REX POL M DL R PRRw.: Tarcza z herbem miasta podtrzymywana przez dwa lwy. Przed legendą znak Daniela Clüvera łapa niedźwiedzia. W otoku: MONETA CIVIT GEDANENSIS 1609Bardzo rzadki i poszukiwany rocznik.Odmiana z kropką nad łapą niedźwiedzia.Moneta z obustronnym blaskiem menniczym, końcówka blachy.&nbsp;Duża rzadkość, zwłaszcza w tym stanie zachowania.Kopicki 7482 (R3); Shatalin/Grendel GD09-1 (R4); KOG 1609/1 (R4)
Cena wywoławcza:
5 000 pln
Follow Us
Facebook Instagram YouTube Issuu
Antykwariat Numizmatyczny Michał Niemczyk od 1989 roku na rynku numizmatycznym
Organizujemy profesjonalne aukcje stacjonarne i internetowe. Posiadamy duże doświadczenie i renomę na rynku kolekcjonerskim i aukcyjnym na świecie. Oferujemy bezpłatną wycenę, skup gotówkowy i sprzedażą komisową, monet i medali z całego świata. W naszej ofercie znajdują się monety złote i srebrne (także monety inwestycyjne), złote sztabki, medale, odznaczenia, banknoty, monety współczesne, antyczne i średniowieczne. Wyceniamy pojedyncze przedmioty i całe kolekcje, pośredniczymy w gradingu amerykańskim monet i medali (NGC i PCGS). Gwarantujemy oryginalność, zapewniamy bezpieczeństwo, dyskrecję i kompleksową obsługę prawną transakcji. Zapraszamy do siedziby naszej Firmy, gdzie przyjmujemy numizmaty na nasze aukcje, bezpłatnie wyceniamy i prowadzimy skup za gotówkę.

Ustawienia prywatnosci

Stosujemy pliki cookie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naszej strony internetowej, a także w celach analitycznych i marketingowych. Administratorem Twoich danych osobowych jest Antykwariat Numizmatyczny - Michał Niemczyk Możesz przejrzeć dostępne możliwości i samodzielnie określić swoje preferencje, w tym opcję rezygnacji z plików cookies klikając w przycisk “zmień ustawienia”. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat plików cookies skorzystaj z przycisku “więcej informacji”.